Obecní dům patřil celý večer Metropolitní univerzitě Praha

20. 3. 2018 Autor: redakce Po dvou letech se studenti, zaměstnanci a přátelé Metropolitní univerzity Praha sešli v pražském Obecním domě. Nádherné secesní prostředí se opět stalo důstojnou kulisou již 9. reprezentačního plesu školy, který opět nabídl velmi bohatý program.

Slavnostní večer zahájila moderátorka České televize Světlana Witowská, která také učí studenty Metropolitní univerzity práci před objektivy kamer. Moderování plesu se pak ujali samotní studenti. Hanka Řičicová a Petr Zalabák mají oba mediální zkušenosti a nebylo tedy překvapením, že svoji roli zvládli perfektně. A navíc, podobně jako Světlaně, to oběma moc slušelo. Totéž se dá říct – a to bez jakýchkoliv pochyb – o modelkách, které v rámci historizující módní přehlídky předvedly módní trendy z dob našich babiček a prababiček. Ukázka z předválečných šatníků byla příjemným připomenutím letošního stého výročí vzniku Československa. Modelky, které jsou zároveň studentkami MUP, na pódiu i v zákulisí řídil Jiří Závozda. Oblíbený vyučující z katedry mediálních studií tak předvedl dosud utajovaný talent.

Hlavní pódium po modelkách ovládly podmanivé rytmy. Nejprve v podání Gipsy.cz s Radkem Bangou a následně skupiny Portless. Samozřejmě nechyběla pestrá muzika lákající k tanci v podání Party Leaders a The Party Bandu. V komornějším prostředí Sladkovského sálu vystoupila zpěvačka – a opět zároveň studentka MUP – Maria Tatur a Vlasta Horváth. Dále hráli muzikanti z oblíbené sestavy Jazz Police a program uzavřel DJ Bloch. Pro ty, kteří si chtěli odpočinout od výživné muziky a v klidu si popovídat, byl připraven Grégrův sál, kde poklidnou atmosféru dotvářel decentními klavírními skladbami klavírista Michal Tesař.

Hudební produkce to byla vskutku excelentní. Ve Smetanově síni se příjemný zážitek chvílemi pokoušel kazit svérázný zvukař. Ale po radikálním zásahu se umravnil i zvuk.

Nemohla samozřejmě chybět bohatá tombola. Oblíbenou kratochvílí mezi tanečními figurami, povídání s přáteli a kamarády a skleničkou něčeho příjemného, bylo opět fotografování s rekvizitami. Letos nově přibyl i fotorámeček v barvách univerzity, který byl součástí instagramové soutěže #MUPframe. Soutěžilo se ve třech kategoriích: vlastní fotografie nebo fotografie s kamarády, zajímavá momentka z Obecního domu a fotografie s co největším počtem svých vyučujících. Výsledky můžete zhodnotit na profilu MUP:
https://www.instagram.com/metropolitan_university_prague/

Snad jediné drobné zklamání způsobila jeho natěšeným fanynkám indispozice Zdeňka Piškuly, který se musel omluvit. Předtančení se proto ujal jiný vítězný pár ze soutěže StarDance. Kateřina Baďurová a Jan Onder ukázali, že jim to spolu jde náramně i po více než pěti letech od triumfu v oblíbené taneční soutěži.

Ples Metropolitní univerzity se letos povedl. Účastníci se shodli, že byl nebývale uvolněný a příjemný. Organizátoři v čele se Stáňou Zahálkovou zvládli všechny záludnosti opravdu velké společenské akce. Takže pokud jste letos chyběli, příště se polepšete. A jestli jste si letos nebyli jistí svým tanečním projevem, máte spoustu času na trénink. Stojí to za to.

Další fotky najdete v albu na Facebooku.