MUP zve na oslavy 17. listopadu

14. 11. 2018 Autor: redakce V sobotu 17. listopadu si připomeneme Den boje za svobodu a demokracii. V centru Prahy se již tradičně bude konat mnoho připomínkových akcí a Metropolitní univerzita Praha pro vás vybrala to nejzajímavější.

Hlavním dějištěm bude stejně jako před 29 lety Národní třída, která se promění v pěší zónu plnou uměleckých zážitků v rámci festivalu Korzo Národní. Festival nabídne desítky koncertů, divadelní představení, autorská čtení, edukativní výstavy i program pro děti. Začátek akce je v deset hodin a program trvá až do večerních hodin.

Na 17. listopadu letos připadá také Noc divadel, která tento významný svátek také  reflektuje ve svém programu. Od 19 hodin se bude v Divadle v Řeznické promítat esej významné české dokumentaristky Olgy Sommerové České studentské revolty, který se zamýšlí nad rolí studentských hnutí v našich dějinách. Po filmu bude následovat debata na téma současné úlohy médií a jejich vlivu. Debaty se zúčastní mimo paní Sommerové zástupci studentských hnutí a odborníci na média. Kromě Olgy Sommerové přijali pozvání Monika Pajerová, aktivistka a jedna z organizátorek protestů 17. listopadu 1989, a Luboš Louženský, zástupce iniciativy Vyjdi ven!, které letos na jaře vyzvala k prostestní stávce, které se zúčastnilo přes 30 000 studentů v celé republice. Řeč bude o revolucích, demokracii a médiích. Debata proběhne také v anglickém jazyce. Vstup zdarma.