Cambridge Exams – novinky

18. 9. 2015 Autor: redakce Metropolitní univerzita Praha získala v roce 2010 status uzavřeného autorizovaného centra Cambridge English Language Assessment. Přímo v sídle katedry cizích jazyků MUP v budově na Jarově je možné skládat zkoušky z obecné angličtiny Cambridge English: PET, FCE, CAE, CPE, a od letošního akademického roku i zkoušky z obchodní angličtiny Cambridge English: Business (BEC Preliminary, Vantage, Higher). Nově budou zkoušky probíhat nejen v klasické tj. papírové podobě, ale bude možné je skládat i prostřednictvím počítače.

Studenti MUP tak mají možnost získat mezinárodně uznávaný certifikát z anglického jazyka s neomezenou dobou platnosti. Zkouška je velkým přínosem pro budoucí profesní život studentů a je také jedním z důležitých předpokladů pro studium v zahraničí.

Zkoušky v klasické papírové podobě se konají 2x ročně, a to v březnu a červnu. Zkoušky v počítačové verzi se mohou konat každý měsíc, podmínkou jsou však minimálně 4 zapsaní uchazeči. Po registraci k jakékoli z výše uvedených zkoušek a po zaplacení příslušného poplatku je kandidátům umožněno vyzkoušet si cvičný test včetně ústního pohovoru.

Metropolitní univerzita Praha Vám nabízí také možnost navštěvovat přípravné kurzy Cambridge English. Kurzy probíhají od poloviny října do poloviny června od pondělí až do čtvrtka v době od 17:30 do 19:00 a jsou zpoplatněny částkou 2.500,- CZK za semestr nebo 5.000,- CZK za celý akademický rok. Výuka se koná jedenkrát týdně a pokračuje i během zimního zkouškového období! Mimořádná pozornost je věnována zkouškovým technikám a strategiím nezbytným pro úspěšné složení zkoušky. Lekce jsou vedeny zkušenými pedagogy s odpovídajícím vysokoškolským vzděláním, z nichž mnozí působí i jako examinátoři pro zkoušky Cambridge English. Zapsání do kurzu je podmíněno absolvováním rozřazovacího testu, který se koná v průběhu září a října. 

Více informací najdete na https://www.mup.cz/studium-jazyku/cambridge-exams/

V případě zájmu můžete kontaktovat přímo Mgr. Radku Doležalovou prostřednictvím emailu cambridge@mup.cz.