Metropolitní univerzita opět na tanečním parketu

22. 3. 2016 Autor: redakce Honosné prostředí Obecního domu, slavnostní róby dam a neotřelá elegance pánů. K tomu jako obvykle skvělá hudba a výborná nálada až do pozdních nočních hodin. Takový byl letošní už VIII. reprezentační ples Metropolitní univerzity Praha.

„V Obecním domě jsme hosty počtvrté. Tedy máme již dost zkušeností, aby přípravy proběhly v klidu. To je základ pro to, aby se nám ples opět vydařil. A povedlo se,“ naznačila svou spokojenost zakladatelka Metropolitní univerzity Praha, Mgr. Anna Benešová.

Dobrá organizace je základ. Ale rozhodně není jediným činitelem vydařené akce. Neodmyslitelnými prvky jsou také umění a ochota bavit se. A to v pátek 18. března 2016 studenti, zaměstnanci, absolventi a přátelé Metropolitní univerzity Praha ukázali v nebývalé míře.

„Tradičně velice dobrý je výběr kapel. Každý rok je tady ne jen jedna, ale hned několik hudebních sdružení, na které se těším. Letos to byl především Gipsy.cz,“ řekl reportérům Imupu Jiří Závozda, pedagog z katedry mediálních studií. Hlavní taneční parket ve Smetanově síni byl plný od první skladby až do konce plesu. „To je naprosto výjimečný jev, jinde se to obvykle nevidí,“ prohlásil zkušený televizní a vlastně i plesový moderátor Aleš Cibulka, který tuto slavnostní akci uváděl už potřetí v řadě.

Top Band Jana Smolíka s přehledem uspokojil příznivce klasických plesových melodií a rytmů. Velký potlesk sklidili i muzikanti z 4Tetu Jiřího Korna. Studenti ocenili vystoupení populární kapely Jelen a hlavně Radka Bangy a jeho Gipsy.cz. Ale i další účinkující vytvářeli skvělou atmosféru, Jazz Police, Shadow Quartet. Široká hudební dramaturgie je podle studentů na plese Metropolitní univerzity Praha tradičně lákavá. „Baví mne to tady. Je to už potřetí, co jsem dorazil. Dvakrát jako student jiné školy. Teď jsem tady konečně na domácí půdě, v barvách Metropolitní univerzity,“ svěřil se s pravou stavovskou hrdostí student třetího ročníku Václav Trousil.

Kromě bohatého programu a tomboly čekalo na návštěvníky plesu také fotografování s dobovými doplňky, kterých bylo letos více než v předcházejícím roce. Tato rozverná akce je stále oblíbenější. Pro jednotlivé katedry školy navíc okořeněná soutěží o co nejúplnější zastoupení vyučujících. Podle ředitele školy Marka Beneše to byl právě jeho tým, který v soupeření akademiků zvítězil: “Zrovna jsme se fotili s katedrou průmyslového vlastnictví. Účast byla hojná, takže věřím, že letos získáme cenu my.“

Kdo má zájem fotografie ze slavnostního pátku získat, může si je objednávat na www.promoce.cz.

Vydařená slavnostní akce je dalším výrazným celospolečenským počinem školy v rámci oslav patnáctého výročí založení Metropolitní univerzity Praha.

Atmosféru reprezentačního plesu přiblížuje také videoreportáž: