Seznamovák pro studenty prvních ročníků
22. 11. 2024 Autor: Milan Šafr Přes čtyřicet účastníků a skvělé počasí. Na denní program pohybově-sociálních aktivit navázalo večerní seznamování studenů pří stolních hrách nebo fotbálku.Letošní partička MUPáků se s nadšením zapojila do seznamovacích a sportovních aktivit, které jsme pro ně připravili na tradičním místě, v penzionu Artur u Janova nad Nisou. Během prosluněných dní si účastníci vedle seznamovacích týmových her vyzkoušeli také lanové centrum se zipline, střelbu z luku a ze vzduchovky, vyrazili na projížďku po krásách Jizerek na koloběžce a mnoho dalšího. Nechyběla ani večerní volná zábava s drinkem v ruce, nebo „MUP kvíz,“ ve kterém se hrálo o ceny.
Letošní skupina překvapila nevídaným zájmem účastnit se připravených aktivit a celkově pozitivním přístupem k akci.
Další skupinovou akcí, o kterou je mezi studenty velký zájem, je lednová lyžovačka (středně pokročilých a pokročilých studentů) v rakouských Dolomitech. V rámci semestru mohou naši studenti vybírat z bohaté sportovní nabídky, využít studentskou Multisportkatu nebo si vyzkoušet, jak vypadá běžecký závod v rámci akce, která je pro aktivní studenty zdarma – MUPácká minitour.
Těšíme se na vás.
Další z rubriky
Běžecká minitour – Prokopské údolí 2025
29. 10. 2025 Autor: Milan Šafr
V sobotu 25. října se tým Metropolitní univerzity Praha zúčastnil dalšího závodu ze série Prague Park Race, tentokrát v malebném prostředí Prokopského údolí. Šest běžců z řad studenů i absolventů vyběhlo na 8 respektive 14kilometrovou trasu v týmových tričkách s logem MUP a skvěle prezentovali univerzitu. Zároveň vytvořili perfektní partu, která si závod užila nejen sportovně, ale i společensky.
Běchovice – Praha: po jedenácté v řadě
2. 10. 2025 Autor: Milan Šafr
Metropolitní univerzita Praha se poslední zářijovou neděli (28. 9.) už po jedenácté v řadě zúčastnila legendárního závodu Běchovice – Praha, který patří mezi nejstarší běžecké akce v Evropě. Tým složený ze studentů, zaměstnanců i absolventů univerzity vytvořil pestrou a energickou skupinu, která ukázala, že sport na MUP není jen o výkonu, ale především o společném zážitku.
Adrenalin v Lienzských Dolomitech
8. 9. 2025 Autor: Milan Šafr
K MUPáckému sportovnímu létu, společně se splouváním řeky Vltavy, již několik let neodmyslitelně patří také akční turistika v jižním Rakousku. Lienzské Dolomity jsou skutečnou perlou Východního Tyrolska. Ačkoliv název „Dolomity“ může svádět k myšlence, že jde o součást italských Dolomit, jedná se o samostatné pohoří v Rakousku ve Východních Alpách. Je charakteristické svými strmými vápencovými štíty, které připomínají právě Dolomity v Itálii. Je to zkrátka ideální místo pro vysokohorskou turistiku a zdolávání lehčích či těžších zajištěných cest, povětšinou s delšími nástupy k ferratám i sestupy zpět.










