Osobní asistent v praxi: spolupráce MUP s neziskovou organizací Lenox

12.3.2020 Autor: Vlasta Jindrová V pátek 6. 3. 2020 se v prostorách MUP v Praze-Strašnicích uskutečnil již třetí ročník semináře s názvem Osobní asistent v praxi. Tento celodenní vzdělávací a zážitkový seminář je součástí projektu, jehož cílem je oslovit studenty vysokých a středních škol a získat je pro dobrovolnictví a osobní asistenci osob s pohybovým handicapem.

Hlavním organizátorem projektu je nezisková organizace Lenox, z.s. Vedoucím tohoto spolku je Ing. Lukáš Kroupa, absolvent MUP v programu Škola bez bariér. Činnost Lenox úzce souvisí se Sportovním klubem Indians a Powerchair hockeyem, sportem, který hrají těžce handicapovaní lidé na elektrických vozících.

Vedení Metropolitní univerzity Praha se rozhodlo podpořit tento smysluplný a potřebný projekt i další aktivity Lenoxu. V pátek 6. 3. 2020 byla zástupci obou stran podepsána Smlouva o spolupráci, která mimo jiné obohatí aktivity již 17 let trvajícího sociálního programu MUP Škola bez bariér. Je potěšující, že jeho absolventi jako Lukáš Kroupa se na MUP „vracejí“ tímto způsobem zpět a zůstávají se svojí alma mater v kontaktu.