Odpovědi Václava Moravce. Známý moderátor pod palbou studentů MUP

10. 5. 2018 Autor: Kamila Klausová Proč se rozhodl nemoderovat poslední prezidentskou debatu? Koho volí? Zda chce sám jít do politiky? Těmto i dalším otázkám čelil známý moderátor České televize a vysokoškolský pedagog Václav Moravec, který koncem dubna zavítal na besedu se studenty Metropolitní univerzity Praha.

Šlo o již v pořadí čtvrtý díl série Zákulisí médií, který organizuje Katedra mediálních studií.

Václav Moravec studentům otevřeně zodpověděl naprosto každý dotaz. Překvapil i historkou, že si tyká s prezidentem Milošem Zemanem. Ten mu to totiž nabídl po posledním rozhlasovém interview pro BBC v roce 2003, když po neúspěšné prezidentské volbě a zradě svých spolustraníků odcházel z politiky na Vysočinu. A novinář tehdy přijal. Nyní však jejich vztahy nejsou nikterak vřelé. Prezident svého kdysi oblíbeného moderátora nazval „domovnicí“ a do jeho pořadů nechodí.

Rozsáhle se Václav Moravec rozpovídal i ohledně tlaků na jeho osobu. O své moderátorské práci řekl, že jej baví čím dál víc. Někteří studenti MUP se pak 8. května zúčastnili natáčení pořadu Fokus Václava Moravce, tentokrát na téma Hrdinství.

Předchozí díly Zákulisí médií: Marek Wollner, Martin Veselovský, Janek Rubeš