Metropolitní univerzitní banka pomáhá porozumět penězům již tři roky!

6. 4. 2021 Autor: Radek Maxa Projekt cvičné studentské banky katedry mezinárodního obchodu nedávno oslavil tři roky. Poskytuje široký prostor pro praktické vzdělávání v oblasti financí, bankovnictví a podnikání na bázi simulovaných procesů cvičné banky, pořádá zajímavé soutěže, interaktivní setkání, vzdělávací akce, samozřejmě nyní pouze on-line formou. Tým studentů MUP – členů MUBanky soutěží na národních i mezinárodních veletrzích fiktivních firem a sklízí ocenění!

Období zimního semestru i začátku letního semestru ak. roku 2020/2021 zastihlo Metropolitní univerzitní banku ve výborné kondici! I přes úskalí spojená s COVID-19 a nemožnosti se osobně setkat, dokázal tým Metropolitní univerzitní banky on-line formou připravit a realizovat řadu zajímavých akcí pro studenty a učitele fiktivních firem.

Pod vedením garanta a koordinátora projektu MUBanky Ing. Radka Maxy, Ph.D. se MUBance podařilo připravit a zrealizovat nejen úspěšný 2. MUB-line veletrhu, o kterém se více můžete dočíst zde, ale také připravit speciální akci TÝDEN VZDĚLÁVÁNÍ s podtitulem POMÁHÁME POROZUMĚT PENĚZŮM, který se exkluzivně na facebooku MUB uskutečnil v týdnu od 15. do 19. 2. 2021 (stále se můžete podívat na Facebooku MUBanky) a přilákal stovky zájemců o zajímavé infografiky a příspěvky v oblasti financí a podnikání,  videovstupy našich akademiků i partnerů akce, kterými bylo Slovenské centrum cvičných firem Bratislava při SIOV Bratislava (článek o Týdnu vzdělávání), Česká pošta, s.p. a OA Žatec. Velký dík zde patří Zuzaně Klierové, studentce oboru Mediální studia, která zastávala po celý zimní semestr roli týmového lídra týmu PR a Marketingu MUBanky a všem z 30členného týmu „zimní“ MUBanky, kteří se na dané akci podíleli.  Podívejte se například na Tři nejčastější dotazy studentů fiktivních firem, které jsme položili Ing. Martinovi Lukavcovi, Ph.D. z katedry MO.

Soutěž o nejlepší obchodní leták 26. Mezinárodního veletrhu fiktivních firem on-line Praha 17. – 18. 3. 2021, kterou připravila MUBanka a naše univerzita ve spolupráci s partnery veletrhu přilákala skvělé fiktivní firmy z Česka, Slovenska, Belgie, Rakouska a Rumunska. Na soutěžní letáky a další info o soutěži se můžete podívat zde. Vyhlášení výsledků s živým odborným komentářem soutěžní poroty (DĚKUJEME! – složení poroty) proběhlo 18. 3. 2021 v rámci slavnostního vyhlášení výsledků 26. Mezinárodního veletrhu fiktivních firem on-line 2021, které moderoval Dr. Maxa. Vyhrála skvělá Šamanka, s.r.o. z OA Liberec, následovaná neméně úspěšnými firmami z OA Vlašim, a to stříbrné CK ELIO, s.r.o. a bronzový CATering, s.r.o. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem za účast!

Všechny soutěžní letáky fiktivních firem jsou skvělé a studenti fiktivních firem stále mají možnost zužitkovat speciální Velikonoční nabídku prezentovanou na soutěžních obchodních letácích a zapojit se do výzvy naší MUBanky, která je mimořádně prodloužena až do 11. 4. 2021. Bližší info ve videu.

Inovace produktového portfolia MUBanky zaujala studenty, ale i učitele a specialisty, kteří se věnují fiktivním firmám. Díky skvělé kreativní práci týmu MUBanky v zimní semestru jsme nabídli první fiktivní investiční produkt MUB Broker a v duchu nové přijatého firemního sloganu „BANKA BUDOUCNOSTI JIŽ DNES“ jsme přišli s nabídkou nové virtuální mimozemské měny MUB Space. Děkujeme tímto zejména Pavlíně Baldové, Petře Veverkové, Jánovi Hýblovi, bez kterých by tyto novinkové produkty nespatřily světlo světa.

V lednu 2021, kdy jsme oslavili třetí narozeniny MUBanky, odstartovala šňůra úspěšných misí naší cvičné banky na národních i mezinárodních veletrzích fiktivních firem. Posuďte sami, tři zlata, čtyři stříbra a dva bronzy ze soutěží veletrhů fiktivních firem v Praze, Žatci, Hradci Králové, Ostravě a k tomu skvělé celkové 11. místo na 26. Mezinárodním veletrhu fiktivních firem on-line 17.-18.3. 2021, jehož tradičním partnerem je naše Metropolitní univerzita Praha, v konkurenci 75 fiktivních firem z Belgie, Bulharska, Česka, Maďarska, Rakouska, Rumunska, Slovenska, Švýcarska. Poděkování patří všem studentům – členům týmu MUBanky, kteří aktivně soutěžili, prezentovali, tvořili a získali skvělá medailová ocenění: Kristýna Svěchotová, Pavlína Baldová, Zuzana Klierová, Michael Lazarov, Matěj Čejchan, Ján Hýbl, Martin Strouhal, Ondřej Fišar, Václav Geisler. Podívejte se na přehled aktuálních úspěchů „zimního“ týmu MUBanky:

  • 1. místo v individuální soutěži 90 s před investorem v angličtině 18. ročníku veletrhu fiktivních firem v Hradci Králové (23.2.2021)
  • 1. místo v soutěži o nejlepší web stránky 8. Mezinárodního veletrhu fiktivních firem on-line Žatec (17. – 18.2.2021)
  • 1. místo v soutěži o nejlepší prezentaci webové nabídky 15. Regionálního veletrhu fiktivních firem offline Praha 2021, který se konal ve dnech 15. – 27.1.2021
  • 2. místo v soutěži o nejlepší veletržní vizitku 13. Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Ostravě (4.3.2021)
  • 2. místo v soutěži o nejlepší veletržní katalog 13. Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Ostravě (4.3.2021)
  • 2. místo v soutěži o nejlepší veletržní leták 15. Regionálního veletrhu fiktivních firem offline Praha 2021, který se konal ve dnech 15. – 27.1.2021
  • 2. místo v soutěži o nejlepší e-prezentaci 18. ročníku veletrhu fiktivních firem v Hradci Králové (23.2.2021)
  • 3. místo v soutěži živých e-prezentací 13. Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Ostravě (4.3.2021)
  • 3. místo v soutěži o nejlepší firmu 18. ročníku veletrhu fiktivních firem v Hradci Králové (23.2.2021)

Veškerá ocenění MUB k nahlédnutí zde.

Těšíme se na aktivity nových posil týmu Metropolitní univerzitní banky, a.s. v letním semestru 2020/2021, který můžete studovat v rámci PV předmětu Řízení a správa fiktivní banky v prezenční i kombinované formě studia. Podívejte se na krátké video - představení produktů naší banky, jak je natočil pro účely veletrhu fiktivních firem Matěj Čejchan. Děkujeme Matějovi a všem z týmu MUBanky, přejeme hodně dalších úspěchů ve studiu a věříme, že nám zůstanete nadále věrni. Hodně úspěchů MUBance v letním semestru 2020/2021!