Katedra průmyslového vlastnictví rozvíjí spolupráci s mezinárodními organizacemi
19. 4. 2016 Autor: Ladislav Jakl Katedra průmyslového vlastnictví spolu se svým Ústavem právní ochrany duševního vlastnictví MUP navazuje na dřívější spolupráci s Úřadem Evropské unie pro duševní vlastnictví (dříve OHIM) ve španělském Alicante a s Evropským patentovým úřadem v německém Mnichově při organizaci jednoročních placených pracovních stážích v těchto mezinárodních organizacích.Studenti MUP, kteří prokáží dostatečnou znalost právní ochrany duševního vlastnictví a odpovídající jazykovou znalost, jsou v průběhu pracovních stáží na těchto mezinárodních institucích, pokud budou plnit stanovené úkoly, odměňováni měsíční mzdou 1 000 euro. O účast na těchto mezinárodních pracovních stážích, které probíhají od října do konce září následujícího roku, se mohou studenti každoročně ucházet do začátku června na Katedře průmyslového vlastnictví. Ta zájemcům sdělí bližší informace. Tato katedra, ve spolupráci se Světovou organizaci duševního vlastnictví, taktéž organizuje každoročně krátkodobé pobyty doktorandů oboru průmyslového vlastnictví na mezinárodních specializačních seminářích v Ženevě. V tomto roce se seminář uskuteční v týdnu od 23. května 2016.
Další z rubriky
Studenti Digitální ekonomiky se podíleli na nové studii Czech Founders
3. 6. 2026 Autor: Dominik Stroukal
Startupy zvažují odchod z ČR, ukazují studenti Digitální ekonomiky Martin Přech a Jakub Hunák v nově vydané studii. Pomoci může evropský „28. režim“, má to však háček. Aktuální data ukazují, že více než čtvrtina českých zakladatelů startupů (27,2 %) zvažuje přesun svého sídla do zahraničí. Tento odchod často není pouhým rozmarem, ale přímým požadavkem investorů. Celých 59,5 % startupů se zahraničním kapitálem dostalo doporučení relokovat se do zemí s příznivější legislativou, jako je Irsko, Velká Británie, Nizozemsko nebo USA.
Kristýna Tůmová získala ocenění „Zdravotně postižený zaměstnanec roku“
21. 5. 2026 Autor: redakce
Mgr. Kristýna Tůmová, referentka studijního oddělení MUP, převzala 20. května 2026 v Brožíkově sále Staroměstské radnice prestižní ocenění „Zdravotně postižený zaměstnanec roku“, které uděluje Národní fond osob se zdravotním postižením (NFOZP). Ocenění získala za svou dlouholetou profesionální práci, mimořádné nasazení a inspirativní přístup ke studentům i kolegům na Metropolitní univerzitě Praha.
Jak to chodí v televizi: studenti MUP navštívili všechny tři celoplošné stanice
12. 5. 2026 Autor: Kamila Klausová
Studenti mediálních studií mají v 11. patře na Jarově k dispozici televizní studio, kde si mohou vyzkoušet vedení rozhovorů a moderování. V rámci novinářského certifikátu natáčejí ve druhém a třetím ročníku vlastní reportáže. Ale stejně návštěva "opravdové televize", kde mohou sledovat vznik vysílání v přímém přenosu, je každoročně zážitkem, který se hluboce zapíše.