Semestr na Webster University

15. 8. 2023 Autor: Kája Mařík Měl jsem možnost na semestr studovat díky Erasmu ve Vídni na Webster Vienna Private University. Jsem moc vděčný, že jsem měl tu příležitost žít v tak nádherném městě. Vídeň je plná úžasné architektury, zeleně a milých lidí z různých zemí.

Na Webster Vienna Private University se mi líbilo. Profesoři byli nápomocní, přátelští a snažili se o to, aby probíhala diskuze a my se také zapojovali. I ty předměty zněly zajímavě. A byly! Zaujal mě třeba předmět Women, Gender and Sexuality in Social Justice Organizations, což bylo jak zajímavé, tak i poučné. A energie mezi profesory a studenty se mi zdála taková uvolněná a přátelská. To bylo příjemné. Moc se mi líbilo, jak Webster pořádala akce, přednášky s významnými osobnostmi (např. velvyslanci). Měli jsme i talentovou soutěž a další různé výlety, což bylo super!

Univerzita je taky v super lokaci, hned naproti a vedle jsou restaurace, kavárny, je blízko do centra, blízko k některým studentským hotelům a kolejím a blízko k metru.

Cítím, že mi tahle příležitost pomohla v seberozvoji. Rozšířila mi obzory, pomohla mi být více samostatný, jak žít v cizím městě, a také mi přinesla nové kamarády z celého světa.

Moc si vážím té asistence, kterou mi paní Mgr. Simona Knopová poskytla. Pokaždé, když jsem v průběhu procesu potřeboval pomoc, byla vždy milá a rychlá s odezvou!

Moc díky MUP a Webster za tuto příležitost!