Pozdrav z Jižní Koreje

8. 3. 2022 Autor: Barbora Bauerová Přinášíme aktuální fotopříběh ze Soulu od naší studentky Barbory Bauerové, která je právě na výměnném pobytu na korejské partnerské univerzitě Soongsil University.

Bílý kůň na titulní fotce je symbolem univerzity. Nachází se na školním nádvoří, kolem kterého jsou stoly a venkovní prostor s lavičkami.


Lavice v učebně s ochranným plexisklem na stole. 


Hlavní symboly města, například N Seoul Tower a tato Dongdaemun Design Plaza navržená architektkou Zarou Hadid, se denně barví do podoby Ukrajinské vlajky. Tato stavba je výjimečná svou neopakovatelnou a těžko popsatelnou podobou. Uvnitř jsou galerie, kavárny a muzeum.


K Star Road, na které stojí postavičky neboli maskoti různých hudebních kapel, populární pro fanoušky kpopu a kdramat v Soulu.


N Seoul Tower. Jelikož mám kořeny v Liberci, kde máme pravý Ještěd, překřtila jsem tuto věž na Fake Ještěd. Kromě výhledu na celé město a okolní hory jsou unikátní záchody, aneb jak zaznělo v Tajemném Hradu v Karpatech "jedná se o dokonalou observatoř".


Místní jídlo. Nejraději mám proslulý Kwangjang Market ve středu města. Vlevo jsou tteokbeokki, rýžové koláčky v omáčce. Vedle ty rolky jsou kimbab, rýže a zelenina, případně maso zamotané v mořských řasách.