Živě ve studiu. Studenti MUP navštívili televizi CNN Prima News

30. 11. 2022 Autor: Kamila Klausová Jedinečnou příležitost navštívit prostory televize CNN Prima News v Praze-Strašnicích měli v listopadu studenti katedry mediálních studií Metropolitní univerzity Praha.

V rámci semináře Zákulisí médií navštívili televizní studio stanice, odkud se vysílají všechny zpravodajské a publicistické pořady od šesté ranní do 23. hodiny.

Průvodci na dvouhodinové exkurzi byli více než povolaní: Patricie Hodková je šéfproducentka zpravodajství a publicistiky CNN Prima News, Patrik Slavík je technický ředitel stanice a Terezie Tománková v televizi moderuje hlavní politickou debatu Partie. Se studenty MUP se pravidelně potkává při seminářích Hlasové a pohybové výchovy, které na katedře vede.

„Překvapila mě organizace a sehranost CNN Prima News, protože vše točí v jednom studiu.

Taky se mi líbilo, jak se nám všichni věnovali a neměli problém nám cokoliv vysvětlit,“ uvádí studentka Adéla Bezecná

Technické vybavení studia velmi zaujalo Richarda Bláhu. „Zejména pak kamery. Ty se tam v podstatě ovládají úplně automaticky. Jen si říkám, že brzy nebudou mít kameramani na chléb.“

V podzemních prostorách se nachází pak ještě jednou televizní studio, kde se natáčí výpravné pořady s desítkami účinkujících v publiku jako Máme rádi Česko nebo předvolební speciály.

„Překvapilo mě studio pro natáčení pořadu Máme rádi Česko. Bylo obrovské a plné techniky. Dozvěděli jsme se, že kulisy na tento pořad se staví několik dní a denně pak vznikají i dva až tři díly,“ říká Nikola Forejtová.

Studenti měli příležitost položit otázky také tvůrcům obsahu. Web CNN Prima News představil šéfeditor CNN Prima News Filip Nachtmann a za televizi promluvil zástupce vedoucího zpravodajství a publicistiky Jan Kálal.

„Bylo pro mě příjemným překvapením, že za CNN International dohlíží na její českou pobočku člověk, který je s českými reáliemi a kulturou velmi dobře seznámen. Kolektiv redaktorů a novinářů CNN Prima News působil mnohem mladší a energičtější, než se může z televize zdát. Atmosféra na jejich pracovišti vypadala poměrně uvolněná a příjemná, což u mediálního domu není samozřejmost,“ domnívá se Daniel Šesták.

„Jelikož mě zajímá zákulisní práce v televizi, jako je produkce, režie a střih, prohlídka se mi opravdu líbila. Byla velmi pestrá,“ dodává Kateřina Kameníková.