Zimní semestr v Přípravném roce českého jazyka

12. 2. 2017 Autor: Marta Karlová Každým rokem se otevírá Přípravný rok českého jazyka, intenzivní kurz českého jazyka pro zahraniční studenty, kteří se chtějí za jeden rok naučit česky tak dobře, aby mohli studovat v češtině na univerzitě.

V letošním přípravném kurzu češtiny pro cizince (PCJ) se sešli studenti doslova z celého světa, od Dominikánské republiky přes Albánii až po Čínu. Již po měsíci studia studenti začali připravovat své prezentace na téma „Představ svoji zemi“, ve kterých nás seznámili se zajímavostmi svých zemí, a to výhradně za použití češtiny.

Představ svoji zemi Představ svoji zemi

Intenzivní výuka ve třídě byla proložena exkurzemi, které byly zaměřeny na procvičování češtiny v reálném prostředí a zároveň na poznávání kultury a života v Praze. V rámci těchto exkurzí jsme navštívili Městskou knihovnu, Národní památník na Vítkově a sbírky Národní galerie ve Veletržním paláci. Tam jsme měli na dlouhou dobu poslední šanci vidět Muchovu Slovanskou epopej.

Národní galerie

V předvánočním období si studenti na vlastní kůži vyzkoušeli tradiční Mikulášskou nadílku i české vánoční zvyky.

Mikulášská nadílka Vánoční setkání

V lednu si studenti mohli ověřit svou schopnost komunikace v češtině na veletrhu Gaudeaumus.

Gaudeamus Gaudeamus

Návštěva Prodané nevěsty v Národním divadle završila exkurze pořádané v zimním semestru.

Národní divadlo Národní divadlo

V současné době většina studentů prošla bariérovým testem a jistě se, spolu s vyučujícími, těší na zahájení letního semestru se šťastným datem 13. 2.