Zástupci firmy AB InBev přednášeli studentům na MUP

17. 12. 2015 Autor: Tereza Němečková Zástupci společnosti AB InBev, jedné z největších pivovarnických společností na světě, o které se nyní hovoří v souvislosti s možným odkupem společnosti SAB Miller, vlastníkem plzeňského Prazdroje, přijali pozvání Katedry mezinárodního obchodu a v pondělí 23.11.2015 se setkali se studenty oboru Mezinárodní obchod.

Úvodem svého vystoupení zástupci představili svou společnost. Zaměřili se nejprve na objasnění její struktury, tj. v jakých zemích a jak fungují jednotlivá tzv. business centra společnosti, tj. jak funguje rozdělení makro-procesů v rámci nadnárodní společnosti a čím se zabývá centrum, které sídlí v Praze. Dále představili jednotlivé pivní značky, které mají v portfoliu, a to ať již lokální, nebo i globální (např. Stella Artois), či tzv. mezinárodní (např. Beck's). Studentům tak umožnili nahlédnout jak do struktury velké nadnárodní společnosti a jejího fungování, tak i do jejich mezinárodního marketingu (řízení značek). V druhé části si pak pro studenty připravili interaktivní hru, během které je rozdělili do skupin. Studenti pak mezi sebou navzájem soutěžili v prodeji piva. Cílem bylo pochopit, jak funguje nastavení prodejní ceny a jaké další faktory ji mohou ovlivňovat.

Součástí prezentace bylo i představení možností pracovního uplatnění ve společnosti po skončení studia, resp. vysvětlení možností profesního růstu v rámci firmy. Zástupcům firmy tak za katedru i studenty nezbývá než poděkovat za profesionálně připravenou prezentaci a studentům pak za hojnou účast.