Zájem o služby knihovny MUP roste

12. 2. 2015 Autor: redakce I během zkouškového období funguje Odborná knihovna Jiřího Hájka na Metropolitní univerzitě Praha naplno. Zájem studentů o knihovnické služby stále stoupá. Za jedenáct let fungování se počet výpůjček zvýšil pětatřicetkrát.

Podle vedoucí knihovny Petry Hornochové v posledních letech výrazně vzrostla poptávka po elektronické podobě studijních materiálů:  „I na to reagujeme. Chceme být knihovnou, která je pro studenty atraktivní, zajímavá, přitažlivá a kopíruje jejich potřeby.“ Přibývá i možností vzdáleného přístupu k odborným informacím nebo např. možnost výpůjček e-knih.

Kromě tradičních knihovnických služeb knihovna Metropolitní univerzity Praha organizuje také semináře a vzdělávací akce, které podporují akademické dovednosti a osobnostní rozvoj. Studenti i veřejnost se zde dozvídají, jak pracovat s odborným textem, jak vyhledávat podklady, citovat a podobně.

Redakce iMUP bude o dalších aktivitách Knihovny v Dubečské průběžně informovat. Přiložená fotogalerie dokumentuje poslední dva semináře: "Buďte mistry improvizace" s Martinem Vasquezem a "Time management aneb chytřejší sebeřízení" pod vedením Pavla Kučery.