Vánoční strom MUP opět září ve Strašnicích

18. 12. 2015 Autor: redakce Dlouholetá adventní tradice Metropolitní univerzity Praha pokračuje. Vzrostlý smrk před budovou školy v Dubečské ulici v Praze-Strašnicích ozdobily i letos žárovky. V minulosti jich bylo potřeba výrazně méně.

"Za ty roky, kdy strom před školou zdobíme, výrazně povyrostl. Takže z původních desítek světýlek jsou v současnosti stovky," doplnila zakladatelka Metropolitní univerzity Praha Anna Benešová.

Slavnost rozsvěcení univerzitního vánočního stromu patří k adventnímu času na MUP už řadu let. Atmosféru spoluvytvářeli i mladí muzikanti z Gymnázia a Hudební školy hlavního města Prahy. Součástí večera je také pravidelné setkání se studenty Školy bez bariér. Tento program, který MUP realizuje od roku 2003, umožňuje studium i posluchačům s pohybovým postižením.

Večera se zúčastnil také rektor Metropolitní univerzity Praha prof. Michal Klíma. Své vánoční přání adresoval nejen přítomným, ale všem studentům MUP: "Přeji vám pochopitelně krásné a klidné svátky a studijní úspěchy. Ale také, aby vás studium na naší škole bavilo."

Více ze slavnostního večera v  následující reportáži: