Vánoční strom 2019

3. 12. 2019 Autor: redakce Před hlavní budovou MUP v pražských Strašnicích proběhlo v pondělí 2. prosince tradiční rozsvícení vánočního stromu s koncertem studentů Gymnázia a hudební školy hl. města Prahy. Slavnostního zahájení adventního období se již tradičně zúčastnili nejen studenti a absolventi Školy bez bariér, ale také vyučující i zaměstnanci univerzity.

Program úvodním slovem zahájili představitelé vedení univerzity - ředitel školy JUDr. Marek Beneš, paní zakladatelka Mgr. Anna Benešová a rektor prof. PhDr. Michal Klíma, M.A., CSc. Během slavnostní fanfáry pak vánočně ozdobený smrk rozsvítila studentka prvního ročníku Jana Augustinová (Mediální studia) a student 3. ročníku Ondřej Kuta (Mediální studia), oba z programu Škola bez bariér.

Po rozsvícení vánočního stromu hosté přešli do budovy univerzity, kde následoval další program. Večerem provázel vedoucí sportovního oddílu Školy bez bariér  Bc. Václav Uher. O hudební doprovod večera se tentokrát postarala kapela Z HECU. Ondřej Kuta v kapele Z HECU hraje na bicí a je jejím manažerem. Ondřej i jeho bratr Marek, zakladatel kapely a zpěvák, vyprávěli o vzniku a filosofii skupiny. Všichni jejich fanoušci, které si určitě získali i v průběhu večera, si je mohou přijít poslechnout po Novém roce na křest jejich druhého CD.  

Následovala prezentace Oddílu Školy bez bariér doplněná o projekci fotografií z akcí organizovaných v roce 2019  a obohacená o ukázku komentátorských dovedností Richarda Pucholta, studenta oboru Mediální studia. Richard komentuje v češtině i angličtině nejrůznější sportovní utkání, což je jeho velkou vášní a koníčkem a nutno uznat, že to dělá opravdu dobře. Mgr. Jiří Němeček vtipně doplnil prezentaci o zkušenosti ze soutěže Pubquiz, které se již několikrát úspěšně zúčastnilo „družstvo“ složené ze studentů, zaměstnanců i vyučujících MUP.  Bc. Martin Dvořák, student 2. ročníku Mediálních studií, všem popovídal o svých sportovních aktivitách. Náš atletický reprezentant směřuje k nominaci na Paralympiádu 2020 v Tokiu, takže všichni moc držíme palce!

V závěru večera zazněl výhled připravovaných aktivit oddílu ŠBB na rok 2020, ke kterým jsou všichni zváni, a následovala volná zábava. Večer se tradičně nesl v duchu adventní nálady a my děkujeme nejen těm, kteří se podíleli na programu a přípravě večera, ale všem, kteří přišli! Přejeme vám všem klidné prožití vánočních svátků a těšíme se na viděnou příští rok.