Vánoční setkání studentů Přípravného roku českého jazyka

4. 1. 2019 Autor: studenti Přípravného roku českého jazyka Oddělení českého jazyka pro cizince zorganizovalo pro studenty před Vánocemi setkání, kde mohli okusit něco málo z Vánoc počesku. Sami studenti sepsali o tomto zážitku následující text, ze kterého je vidět, že i čeština je jazyk, se kterým se dá poprat. Pokud máte dobré učitele.

Den, kdy jsme se sešli na Vánočním setkání, měl hezký začátek. Všichni studenti přinesli dárky, jídlo a sladkosti. Vyrobili jsme ozdoby na stromeček z alobalu a zazpívali jsme si koledy. Potom jsme se rozdělili do skupin, které postupně obcházely čtyři stanoviště. Na každém z nich nám jedna paní učitelka ukázala české vánoční tradice, které jsme si mohli i vyzkoušet. Pletli jsme vánočku, házeli jsme botou, rozkrajovali jsme jablko a pouštěli lodičky z ořechů. Naše setkání mělo i hezký tradiční konec. Každý student dostal dárek, který si v tombole vylosoval. Sice nebyl od Ježíška, ale všichni měli z dárků radost.

Pozn. red.: Metropolitní univerzita Praha nabízí intenzivní dvousemestrální kurz českého jazyka pro cizince, který realizuje Oddělení českého jazyka pro cizince Katedry cizích jazyků MUP v rámci programů celoživotního vzdělávání. Přípravný rok je určen pro úplné začátečníky, kteří chtějí studovat na vysoké škole v České republice, ale brání jim v tom jazyková bariéra. Cílem kurzu je připravit účastníky ke studiu na vysoké škole s češtinou jako vyučovacím jazykem a seznámit je s kulturními, společenskými a historickými reáliemi ČR.