Studenti se seznámili se společnostmi Vodafone a COOP

9. 5. 2018 Autor: Jaroslav Halík Zástupci firmy Vodafone Czech Republic a.s. a Svazu českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP) přijeli na MUP představit svou činnost a nabídnout možnosti zaměstnání. Tato setkání byla součástí tzv. Career Days, které MUP pořádá v letním semestru.

Setkání se studenty Metropolitní univerzity Praha se zúčastnil tentokrát celý tým marketingových specialistů Vodafone Czech Republic a.s., který představil základní koncepci budování vztahů mezi firmou a jejími zákazníky. Členové týmu – Tereza Bernardová (Senior Marketing Specialist), Lucie Kožová (Lerning&Development Specialist), Radek Hanzlík (Senior Brand Planning and Operations Specialist) a Marek Štěpán (Vodafone Discover, talentový program) – si dovedli získat studenty svým neformálním, ale zároveň vysoce profesionálním přístupem. Na konkrétních příkladech ukazovali studentům, jak fungují jednotlivé projekty a nástroje marketingové komunikace v praxi. Vyprávěli i vlastní životní příběhy a ukazovali cesty, jak dosáhnout na svůj „dream job“. Poté zástupci firmy představili studentům program Vodafone Ambassador #jetovtobě, který je zaměřen na podporu studentů v digitálním světě. Studenti se mohou přímo účastnit promování výhodných tarifů #jetovtobě, získají volnou vstupenku do Digitální Akademie Vodafonu, tarif s neomezených voláním a spoustou dat a neomezený výdělek dle vlastní aktivity, průměrně kolem 7 000 Kč měsíčně. Mnoho studentů projevilo o spolupráci s firmou Vodafone zájem.

Skupina Vodafone Group Plc je globální mobilní operátor se základnou ve Velké Británii, který působí ve 26 zemích a služby poskytuje 446 miliónům zákazníků. Vodafone Czech Republic a.s. je 100% vlastněn skupinou Vodafone Group Plc. Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR byl zahájen pod značkou Oskar 1. března 2000. V současné době má Vodafone v České republice více než 3,4 miliony zákazníků, 4G LTE internetem již pokrývá 99 % území a obsluhuje celkem 128 prodejen.

Další volná místa vhodná pro studenty a absolventy:
CTS Consultant (Praha-Stodůlky), Specialista zákaznické péče a prodeje pro projekt Vodafone (Ostrava), Reprezentant značkové prodejny (Praha-OC Černý Most), Prodejce partnerské prodejny (Cheb), Prodejce partnerské prodejny (Třebíč), Prodejce partnerské prodejny (Pardubice), Prodejce partnerské prodejny (Praha-Jinonice), Konzultant pro firemní zákazníky (Olomouc), Konzultant/ka kontaktního centra (Ostrava), Operátor zákaznické linky (Ostrava), Operátor zákaznické linky (Chrudim). 
Kontakt: Vodafone Czech Republic a. s., náměstí Junkových 2, 155 00 Praha 5, Tel.: +420 271 171 111

 

Studenti MUP dostali příležitost zúčastnit se také setkání s manažerem Skupiny COOP, panem Lukášem Němčíkem, který z titulu své funkce Head of Marketing and Business Development zodpovídá za propagaci značky COOP, rozvoj nabízených služeb společnosti a o mezinárodní spolupráci s ostatními spotřebními družstvy COOP, sdruženými v síti Mezinárodního družstevního společenství ICA a v organizaci zastupující spotřební družstva v Evropě - Euro COOP. Svaz českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP) sdružuje 47 spotřebních družstev, která provozují dohromady téměř 2.900 prodejen s celkovou prodejní plochou okolo 350.000 m2, ročním obratem téměř 28 mld. Kč a s počtem zaměstnanců necelých 13.500 osob.

Pan Němčík nejprve vyprávěl studentům o historii značky COOP (consumer cooperatives), která začala vznikat v polovině 19. století v okolí anglického Manchesteru a velmi rychle se rozšířila do mnoha zemí světa včetně území současné České republiky. Ve Švýcarsku, Itálii, Finsku i na Slovensku je COOP lídrem maloobchodního trhu prodeje potravin a silné postavení má rovněž ve Skandinávii, Velké Británii, Japonsku a dalších asijských zemích. Poté vysvětlil studentům způsob práce Skupiny COOP v České republice. Uvedl, že členská družstva, vystupující pod společnou značkou COOP, tvoří největší síť prodejen potravin v zemi, že většina potravin pochází od českých výrobců, že centrální nákup zajišťují dvě nákupní centrály COOP Centrum družstvo Praha a COOP Morava Brno a že došlo k diverzifikaci prodeje pod dalšími obchodními řetězci, jako COOP TUTY, COOP TIP, COOP TERNO a COOP DISKONT. Studenty zaujalo i sdělení, že vedle obchodní činnosti provozuje SČMSD také 9 středních odborných škol, manažerský institut, půjčovnu automobilů pod značkou Europcar a vlastního mobilního virtuálního operátora COOP Mobil.

Pro zpestření výkladu promítnul pan Němčík studentům jeden z úspěšných televizních spotů a velice názorně jim ukázal, co všechno obnáší jeho vytvoření a odvysílání. Tím velice vhodně doplnil teoretické znalosti, které studenti získali v právě probíhajících kurzech marketingu.

Na závěr předestřel pan Němčík studentům rozsáhlé možnosti zaměstnání v sektoru spotřebního družstevnictví. Pro vysokoškolsky vzdělané mladé lidi je možné začít pracovat na úrovni vedení některého ze spotřebních družstev, obchodních řetězců nebo jako vedoucí větších prodejen. Zaměstnání je úzce propojeno s daným regionem jak z hlediska zákazníků, tak i dodavatelů a orgánů státní správy. Členství v družstvu skýtá mnoho zaměstnaneckých výhod a lokálně nadprůměrné mzdové podmínky.