Studenti mediálních studií navštívili ČT, Primu, Novu, Seznam a další redakce

14. 6. 2024 Autor: Kamila Klausová V rámci mediálních studií i v uplynulém semestru pokračovala výuka v praxi. Se studenty se podařilo navštívit několik redakcí.

Ve veřejnoprávní České televizi jsme prošli všechna studia, kde vznikají zpravodajské a publicistické formáty. Provázeli nás Martina Riebauerová z vedení redakce a editor pořadu Interview ČT Kamil Švec.

Letos jsme zahájili spolupráci i s televizí Nova, kde naši studenti měli možnost přihlásit se do zářijové Nova News Academy. Ve studiu jsme v době naší návštěvy zastihli při živém vysílání i absolventku MUP Rebeccu Diatilovou, která se vypracovala na moderátorku zpravodajství i pořadu Snídaně s Novou.

I na Primě jsme se ocitli v hlavním studiu, odkud se vysílají všechny zpravodajské a publicistické pořady a kde moderuje Partii členka naší katedry Terezie Tománková.

Ještě předtím v zimním semestru jsme navštívili technologický gigant Seznam. Navštívili jsme newsroom a věnoval se nám ředitel homepage Seznamu Ondřej Tolar. Navštívili jsme i sídlo České tiskové kanceláře a mediální společnost Echomedia, kde vzniká Týdeník Echo, web Echo24, měsíčník Hrot a odkud vysílá Radio Prostor.