Šiju, šiješ, šijeme…

24. 3. 2020 Autor: Stanislava Zahálková Učebnu 021 ve strašnické budově MUP by v minulých dnech asi nikdo nepoznal – místo studentů lačnících po vzdělání a moudrých profesorů předávajících jim vědomosti byste zde mohli vidět na lavicích látky, nitě, gumičky, rozstříhaná prostěradla, košile, trička… Už zdálky by vás určitě přilákal divný zvuk vrčících (někdy i divně rachotících) šicích strojů a syčení žehličky – přednášková místnost se změnila na manufakturní výrobnu látkových roušek.

Roušky, v současné době naprosto nedostatkové zboží, vyráběly studijní referentky, ale i kolegyně z PR nebo zahraničního oddělení. Vyndaly ze skříní staré šicí stroje, některé opravdu muzejní kousky, na kterých v dobách dávno minulých šily oblečení, kterého se v obchodech nedostávalo, oprášily svoje dovednosti švadlen a vrhly se do díla.

Pod vedením Mgr. Vlasty Jindrové se za jedno odpoledne podařilo ušít přes 50 kusů ochranných roušek. Velká část z nich (asi 40 ks) poputuje do organizace Pohoda – www.pohoda-help.cz. Tato společnost poskytuje sociální služby a zaměstnání dospělým lidem s mentálním a kombinovaným znevýhodněním.

Moc díky paní Vlastě za tento nápad, všechny zúčastněné švadleny si domů odnášely nejen roušky pro rodinné příslušníky, ale hlavně dobrý pocit. Ve výrobě roušek budou kolegyně z MUP i dále pokračovat. Pokud byste se chtěli přidat, informace o „projektu“ se dozvíte u hlavní organizátorky nebo na vlasta.jindrova@mup.cz. Stejně tak, pokud by někdo potřeboval ušít roušky na zakázku, stačí jen doručit materiál. Pokud možno vypraný a zabalený v igelitu, abychom vyloučili možnost přenosu nákazy. Povlečení, prostěradla, bavlněná  trička, gumičky… Předem díky a dílu zdar!