S novým semestrem přichází i nová sportovní výzva

23. 2. 2016 Autor: redakce Věžák na konečné stanici Spojovací čeká na svého pokořitele. Nejvyšší budovou Metropolitní univerzity Praha prochází jako páteř obávané schodiště. Dobře ho znají ti, kteří pospíchají a nemají trpělivost čekat na výtah. 14. března od 16 hodin se však nepoběží v nouzi nejvyšší, ale dobrovolně. A poprvé na čas.

Vedoucí sportovního oddílu MUP Milan Šafr připravil závod, který má zpestřit nástup do letního semestru: „Je to poněkud netradiční sportovní disciplína. Ale chtěli bychom, aby se z premiéry stala tradice. Rekordní časy pochopitelně zapíšeme a za rok zkusíme překonat.“

Ten, kdo se do schodů vydá, nepotřebuje žádné speciální vybavení a dokonce ani žádný sportovní um. Je to v podstatě o vůli a dechu. Případně o recesi. Sportovní úbor není předepsán.

A kolik schodů odvážné čeká? To ví nejlépe bývalý fotbalista pražské Sparty Milan Šafr, který už trasu sám otestoval: “Poběží se z 1. patra, tedy od náměstíčka do jedenáctého k televiznímu studiu naší školy. Celkem 164 schodů.“

Během akce si startující mohou nechat změřit stav tělesných tuků.

Startovné se neplatí, pokud se zájemci včas přihlásí na www.sport.mup.cz

Ti, kteří dorazí až na start zaplatí symbolických 50 Kč.

Registrace na místě začne v 15:00 a startujeme v 16:00. 

Vítězové dostanou tříměsíční neomezený vstup do fitnes World Class na Václavském náměstí. Faktem je, že podobnou odměnu by měl dostat hlavně ten nejslabší běžec, ale je to přece jen závod. Nutné je ale připomenout  i heslo Pierra de Coubertina: Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!