Prostory Metropolitní univerzity Praha se otevřely pro středoškoláky

23. 3. 2016 Autor: redakce Už pátý rok si studenti středních škol mohou na pár hodin vyzkoušet život vysokoškoláka. Metropolitní univerzita Praha v rámci dlouhodobého programu spolupráce se středními školami se tak pokouší budoucím vysokoškolským posluchačům ukázat, jak to na univerzitách chodí, a ulehčit jim tak start do studia.

A že se to daří ukazují ohlasy letošních maturantů z Gymnázia Budějovická v Praze 4: „Rozhodně je to výborná možnost, jak na vlastní kůži vyzkoušet jaké to je. A rozdíly jsou opravdu patrné. Třeba v přístupu vyučujících je to tady hodně odlišné od střední školy,“ řekl po dni stráveném v posluchárnách na Jarově gymnazista Adam Pecha.

Mnohdy středoškoláky překvapí i drobné detaily. Třeba to, že výuka začíná později nebo že se studenti nemusejí přezouvat.

Zástupci Metropolitní univerzity Praha vyjíždějí také přímo na střední školy, které mají o účast v programu zájem. A ten stále roste. Metropolitni univerzita tento trend vítá a je připravená spolupráci se středními školami dále rozšiřovat. Stačí jen kontaktovat sekretariát Metropolitní univerzity Praha a informovat se o možnostech. Vše je snadné a vstřícnost zaručena.