Promoce – aspoň jednou v životě!

12. 10. 2019 Autor: redakce Jsou události, které lze zažít pouze několikrát za život – několikrát se člověk může oženit nebo vdát, několikrát může být třeba vyznamenán, ani počet narození svých potomků člověk většinou nepočítá na desítky. A stejně tak je to s promocemi, i ty bývají (v tom lepším případě) jen párkrát za život. Ale i když je člověk prožije jen jednou, stejně jsou nezapomenutelné.

Absolventi Metropolitní univerzity Praha mají možnost si tento neopakovatelný den prožít již tradičně na podzim, kdy se ve dvou sobotních a dvou nedělních celodenních maratonech rozdávají diplomy, gratulace a úsměvy. Babičky utírají slzy, maminky a tatínkové, ale také manželé a manželky, jsou hrdí a absolventi neskutečně šťastní. I ti, kteří předem tvrdí, že jim promoce nic neříká, změknou a zjihnou, když vidí nastupovat svoje pedagogy v talárech. Slavnostní atmosféra a vážnost okamžiku dolehne na všechny bez rozdílu.

V letošním roce na MUP studium úspěšně zakončilo celkem 1078 studentů. Během 17 promočních obřadů se v hlavním sále magistrátu hlavního města Prahy na Mariánském náměstí vystřídalo 540 bakalářů, 517 magistrů, devět absolventů obdrželo titul PhDr. a dvanáct se stalo doktory s titulem Ph.D.  V rámci sociálního programu Škola bez bariér absolvovalo 16 studentů  s pohybovým postižením.

Na promocích bylo přítomno takřka sedm desítek pedagogů, kteří svou přítomností dodávali důstojnost a lesk ceremoniálu, jako hosty zde bylo možné potkat i členy správní a dozorčí rady MUP. Prakticky všichni zaměstnanci organizační složky MUP se starali o naprosto bezchybný průběh všech sedmnácti obřadů, které letos nenarušila ani zbloudilá zvířata (jako loni).

Výňatek z absolventského projevu, který  na promocích zazněl, hovoří za vše:

"Děkujeme všem, kteří nás podporovali, ať už byl způsob jejich podpory jakýkoli. Děkujeme všem, kteří nám byli oporou a motivací. Děkujeme, že jsme s Vámi mohli sdílet naši radost i smutek. Děkujeme profesorům Metropolitní univerzity nejen za to, co ukázali přímo nám, ale zejména za to, že se rozhodli vzdělávat a předávat své vědomosti dál.“

I my vám všem moc děkujeme, jak studentům a jejich rodičům a blízkým, tak hlavně všem těm, kteří se zasloužili o to, že promoce se opět povedly a absolventi mají na co vzpomínat.