Profesor Star 2022 navštívila naši univerzitu a převzala ocenění

30. 3. 2023 Autor: Radek Maxa V pořadí 3. ročník Ankety Metropolitní univerzity Praha a České pošty, s.p. o nejlepšího vyučujícího fiktivních firem za rok 2022 zná své vítěze! Nová PROFESOR STAR roku 2022 Ing. Alena Jonáková navštívila 29.3.2023 naši univerzitu a z rukou rektora MUP prof. Michala Klímy převzala diplom a pohár.

Více o anketě a oceněných

Titul PROFESOR STAR fiktivních firem za rok 2022 se rozhodli pořadatelé této ankety s podporou Centra fiktivních firem při NPI ČR a Slovenského centra cvičných firem při SIOV Slovensko udělit Ing. Aleně Jonákové, vyučující ekonomických předmětů a fiktivních firem na OA a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky z Ústí nad Labem, a to za „skvělou práci a vedení fiktivních firem a přínos ve výchově a vzdělávání v oblasti podnikatelské gramotnosti mladé generace“, jak se píše v odůvodnění.

A jsme velmi rádi, že 29. 3. 2023 nás poctila osobní návštěvou nejen nová PROFESOR STAR Ing. Jonáková, ale také zástupci fiktivních firem z OA  a JŠ Ústí nad Labem, pod jejímž vedení dosáhli mimořádných úspěchů na tuzemském i evropském trhu fiktivních firem, veletrzích a soutěžích, konkrétně Petr Opava - ředitel fiktivní firmy Neon s.r.o.; Michaela Nacházelová - key account manager pro zahraniční klientelu téže fiktivní firmy, Veronika Hrubešová - key account manager fiktivní firmy Smart Toilets s.r.o. a Viola Zajícová - ředitelka Sharebrand agency, nové fiktivky, která je jako jedna z mála fiktivitek i firmou reálnou.  A nejen, že jsou tou skvělí lídři svých fiktivních firem, ale také vyzrálé mladé osobnosti s empatickou duší, kteří si váží práce své vyučující a mentorky fiktivních firem, což se odrazilo v zaslaných nominacích. Tak alespoň malá ukázka: „Jednotlivec nic nezmůže, proto je pro nás klíčová týmovost, schopnost a ochota pracovat jako ucelený kolektiv. Jezdíme na veletrhy především pro zkušenosti, které jsou cennější než výhry. Paní učitelka nás motivuje, podporuje a má v nás důvěru, a to jsou schopnosti, které by rozhodně správný učitel neměl postrádat. Naše třída je pro nás komfortní místo, ve kterém se nebojíme sdělovat názory, pochvaly, ale i kritiku, a to jen díky paní učitelce. Přesně takový by nejlepší učitel měl být.“

Milé setkání se slavnostním aktem se odehrálo v pracovně rektora MUP, prof. Michala Klímy, za jeho osobní účasti a účasti garanta a koordinátora projektu fiktivních firem na MUP dr. Radka Maxy. Po proslovu Dr. Maxy převzala Ing. Alena Jonáková z rukou rektora DIPLOM s udělením titulu PROFESOR STAR 2022 fiktivních firem, POHÁR a věcné dary od MUP a České pošty. Radost z ocenění neskrývala dojatá Ing. Jonáková, ale i její studenti. Při následném milém a přátelském rozhovoru při čaji účastníci vzpomínali na prosincový 4. MUB-line veletrh fiktivních firem 2022, který i zpětně hodnotili jako velký přínos, a vůbec aktivity naší MUBanky, hovořili také o minulosti i současnosti fiktivitek, které vede Ing. Jonáková. Studenti představili svoje podnikatelské projekty, ale i záměry do budoucna. Rektor MUP naslouchal nadšení studentů z fiktivního podnikání a ocenil přínos výuky fiktivních firem ve výchově budoucího podnikatele na SŠ.  A bylo též velmi milé, že i naše univerzita a její studijní programy jsou v popředí zájmu budoucích maturantů, jak o tom sami hovořili. Děkujeme a držíme palce v další učitelské práci nejen v projektu fiktivních firem a gratulujeme za Metropolitní univerzitu Praha a Českou poštu!