Premiéra MUB-line veletrhu fiktivních firem 2020 přilákala skvělé české a slovenské fiktivní firmy

19. 6. 2020 Autor: Radek Maxa Metropolitní univerzita Praha, katedra mezinárodního obchodu a naše Metropolitní univerzitní banka uspořádaly pro studenty fiktivních firem z Česka a Slovenska on-line veletrh, který se na platformě MS TEAMS uskutečnil 11.6.2020. Šlo o vůbec první mezinárodní on-line akci tohoto typu, která virtuálně spojila fiktivní firmy od Chebu až po Liptovský Mikuláš. A program byl skutečně bohatý!

Současné složité období zasáhlo i činnost fiktivních firem. Tradiční veletrhy fiktivních firem včetně toho největšího pražského, byly zrušeny. Radost studentů i nás všech ze skvělých veletržních aktivit, nádherných stánků, obchodních a prezentačních dovedností studentů, vystřídal smutek a otázka, co bude dál.  A tak naší Metropolitní univerzitní banku včele se svým garantem Ing. Radkem Maxou, Ph.D. napadlo uspořádat on-line variantu veletrhu fiktivních firem. A protože Metropolitní univerzita dlouhodobě podporuje projekt fiktivních firem, bylo rozhodnutí jednoznačné, jdeme do toho!

Přípravy byly náročné, pustili jsme se do něčeho, co je na trhu fiktivních firem naprosto nové. O to více nás těší, že se veletrh vydařil a hlavně přilákal skvělé fiktivní firmy z Česka a Slovenska. Konkurence byla vysoká, posuďte sami. MUB-LINE veletrhu se zúčastnila například fiktivní firma BIKEFAMILY, s.r.o. z Hotelové akadémie Liptovský Mikuláš, absolutní vítěz Mezinárodního veletrhu FIF v Olomouci 2020 i únorového Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Ostravě 2020, dále pak vítěznými vavříny ověnčená firma Zdravej kancl ze SŠZ a VOŠ Cheb, která získala zlato v soutěži CEFIF Praha o nejlepší vizitku a slogan 2020 zrušeného 26. ročníku MVFIF Praha, FIF Adriana Bártlová Králíci z SŠŽ Sokolov, absolutní vítěz v soutěži o nejlepší stánek 24. Mezinárodního veletrhu FIF v Praze 2O18 (konkurence 120 firem), bronzový medailista ze soutěže o nejlepší prezentaci posledního 25. ročníku MVFIF Praha 2019 v konkurenci 124 firem CK Remoa, s.r.o. z OA Vlašim, bronzový medailista z 11. kontraktačního dne 2020 v Šaĺe, FF Cosyliving, s.r.o. z OA Sereď, a tak bychom mohli pokračovat. Všichni účastníci byly doslova nadšeni, o čemž svědčí jejich výborná hodnocení – více zde.

Program veletrhu tvořily dvě soutěže – více o programu zde.  

První byla soutěž o nejlepší živou prezentaci fiktivních firem, kdy každá fiktivní firma v losem určeném pořadí živě prezentovala svojí fiktivní firmu a její produktovou nabídku max. po do 5 minut. Prezentaci dle veletržních dispozic zaslaly účastníci před veletrhem. Bezprostředně po každé soutěžní prezentaci porota, ve složení Mgr. Marta Marušincová ze Slovenského centra cvičných firiem Bratislava, Ivan Benca za tým junior konzultantů Metropolitní univerzitní banky a Ing. Radek Maxa, Ph.D., živě hodnotila výkon soutěžících a následně každý porotce přidělil body v rozmezí 0-9 bodů. Po skončení finálového kola tři fiktivní firmy s nejvyšším počtem bodů postoupily do superfinále, kde na ně čekal bezprostředně zadaný superfinálový úkol, a to během dvou minut představit vybraných TOP produkt/službu fiktivní firmy. Skvělé výkony byly právem odměněny vysokým bodovým hodnocením.

Druhou soutěží byla soutěž o nejlepší elektronický leták fiktivní firmy, kdy přihlášení účastníci předem zasílaly soutěžní jednostránkové elektronické letáky v souladu s dispozicemi. Porota následně vybrala 10 finálových, které byly živě představeny v průběhu MUB-line veletrhu a také živě hodnoceny porotou. Ta byla ve složení Ing. Jaroslav Halík, Ph.D., vedoucí katedry mezinárodního obchodu MUP, Ing. Miroslav Bečka, generální ředitel Sa T CZ a Ing. Radek Maxa, Ph.D. Účastníci si velice pochvalovali nejen bezprostřední hodnocení porotců, ale také odborná doporučení a postřehy, jak letáky ještě vylepšit.

Vítězem první soutěže o nejlepší živou prezentaci se stala slovenská fiktivní firma BIKEFAMILY, s.r.o. z Hotelové akadémie Liptovský Mikuláš pod vedením Ing. Anny Kiapešové. Vítězem druhé soutěže o nejlepší elektronický leták se stala FF ZDRAVEJ KANCL, s.r.o. ze SZŠ a VOŠ Cheb pod vedením Ing. Radmily Hovorkové. Gratulujeme! Kompletní výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

Živým programem provázala dvojice moderátorů, junior konzultantů Metropolitní univerzitní banky, Gabriela Dvořáková a Siderov Gjurses. Svého úkolu se zhostili na výbornou a patří jim velké díky. Účastníky veletrhu pozdravil ve svém dopise i rektor MUP Prof. PhDr. Michal Klíma, M.A., CSc. Veletrh slavnostně zahájil i ukončil Ing. Radek Maxa, Ph.D. V nesoutěžní části představil Siderov Gjurses naší Metropolitní univerzitní banku a její nové úvěrové produkty, které jsou výsledkem týmové práce MU banky v letním semestru 2020 – více na www.mubanka.cz. A sklidil úspěch u porotců a výborně tak reprezentoval práci všech 26 kolegů – členů letošního týmu MU banky, který je formou projektové výuky realizován v rámci PV předmětu Řízení a správa fiktivní banky. Pro diváky, nesoutěžící studenty, veletrh nabídl bankovní tajenku, kterou vytvořil Tým PR a marketingu MU banky, zkuste si jí vyplnit zde.

MUB-line veletrh fiktivních firem se vydařil. Již to, že jsme dokázaly živě propojit studenty z Prahy, Chebu, Rokycan, Boskovic, Vlašimi, Sokolova, Sereďe a Liptovského Mikuláše je výhrou pro nás pro všechny. Díky moderním technologiím měli studenti fiktivních firem jedinečnou možnost se živě virtuálně potkat a zasoutěžit si a opět se radovat z úspěchu. Důležité je to slovo živě. Prezentace právě teď, bezprostřední výkon, obdobně jako na veletržním pódiu. To dává soutěži ten správný náboj, tu neopakovatelnou atmosféru.

Fiktivní firmy žijí a MUP jim nesmírně fandí a MUB-line veletrh je toho důkazem! A to byl také náš hlavní cíl, se kterým jsme tento veletrh iniciovali a připravili. Velké poděkování patří všem, kteří se na veletrhu podíleli. Těšíme se na další skvělá studentská setkání, snad již tváří v tvář!

Podívejte se na krátké video vytvořené z fotek „živé“ obrazovky v průběhu veletrhu – video zde.