Plzeňští středoškoláci si vyzkoušeli reportérskou práci

7. 11. 2016 Autor: redakce Studenti a studentky Střední odborné školy obchodu, umění a designu v Plzni se na dva dny proměnili v televizní elévy. Na tradiční akci Metropolitní univerzity Praha dorazily zhruba tři desítky zájemců. Vyzkoušeli si práci moderátora zpravodajské relace a také přípravu a samotnou realizaci reportáže.

„Pro naše žáky je taková zkušenost velmi cenná. Vidí a vyzkouší něco jiného než běžně ve škole. Navíc se seznámí i s odlišným způsobem výuky na vysoké škole,“ řekl jeden z pedagogů  plzeňské střední školy Yevgeniy Rozhko. 

Akci pro plzeňské středoškoláky připravila katedra mediálních studií MUP.  Jiří Závozda, Roman Bradáč a Aleš Vysloužil studentům krátce popsali způsob práce v médiích s důrazem na vytěžování zdrojů a hlavně prakticky předvedli, jak se chovat před kamerou a za ní.

„Výsledné reportáže měly do dokonalosti ještě daleko, ale myslím si, že takové ty základní chyby už studenti nebudou opakovat. Byl jsem mile překvapen, jak kreativně k natáčení a střihu přistupovali,“ prohlásil po skončení semináře Roman Bradáč.

Podobné akce pro středoškoláky připravuje Metropolitní univerzita Praha i na listopad a prosinec. Workshopy se tentokrát zaměří především na zlepšení prezentačních dovedností pro studenty, kteří budou v letošním školním roce maturovat.