Ocenění „Zdravotně postižený zaměstnanec roku“ putuje do rukou Jiřího Vlka

22. 5. 2023 Autor: redakce Metropolitní univerzita Praha nominovala Jirku Vlka, dlouholetého spolehlivého administrativního pracovníka, na ocenění „Zdravotně postižený zaměstnanec roku“, které vyhlašuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) s Hospodářskou komorou hl. m. Prahy. Ve středu 17. května 2023 proběhlo na pražské Staroměstské radnici v překrásném Brožíkově sále slavnostní vyhlášení vítězů této soutěže.

Jirka ke své nomanci řekl: „Na Metropolitní univerzitě Praha jsem zaměstnán už téměř 20 let. Mám závažné zdravotní postižení pohybového aparátu i řeči, kvůli kterému mě jiné instituce nebo firmy odmítly zaměstnat. Naštěstí jsem se na boccie, sportu pro handicapované, seznámil s Davidem Drahonínským, dnes již sedminásobným paralympijským medailistou v lukostřelbě. David tehdy na MUP studoval mezinárodní vztahy v jejich sociálním programu Škola bez bariér a na MUP mě přivedl. Protože tam studovali i pracovali vozíčkáři a všichni na ně byli zvyklí, do kolektivu mě ochotně přijali. A od té doby je mou náplní práce zpracovávání dat z různých typů dotazníků a formulářů do informačních systémů univerzity. Je to taková mravenčí práce, ale její výsledky jsou pro statistiku a další navazující činnosti konané na základě takto zpracovaných dat důležité. Tuto pracovní činnost zvládám i při svém handicapu díky Metropolitní univerzitě Praha.“

Po slavnostním ceremoniálu měli účastníci možnost navštívit vyhlídku na radniční věži, což si Jirka přes svůj handicap nemohl nechat ujít a přes menší komplikace s nefunkční plošinou se dostal na vyhlídku a řádně si užil pohledy na Prahu z ptačí perspektivy.

Jirkovi k ocenění moc gratulujeme a přejeme mu hodně štěstí do života a ať ho práce dál baví!