Na MUP probíhají Career Days

22. 3. 2018 Autor: Jaroslav Halík V polovině března tohoto roku zahájila Metropolitní univerzita Praha sérii setkávání studentů s významnými českými a zahraničními firmami za účelem výběru budoucího zaměstnání, tzv. Career Days. Setkání jsou organizována formou odborných přednášek, workshopů a diskusí, kde mají studenti možnost přímo hovořit s odborníky z praxe a navazovat cenné kontakty.

V úterý 13. března 2018 se uskutečnilo setkání studentů MUP s dlouholetým prezidentem Asociace komunikačních agentur panem Ing. Jiřím Mikešem. V poutavém vyprávění se studenti dozvěděli o vývoji reklamy od poválečných let až dodneška, o modelech AIDA, Unique Selling Proposition Rossera Reevse, Emotional Selling Proposition od Bartle Bogle Hegarty, o motivačních reklamách Dr. Dichtera, o environmentálních reklamách pro záchranu přírody a o moderních přístupech založených na konceptu „spiritual customer“. Pan Mikeš diskutoval se studenty o vnímání CSR (Corporate Social Respponsibility) z pohledu firem a zákazníků a o nových programech orientovaných na děti za účelem zvýšení jejich mediální gramotnosti (např. Media Smart). Na závěr vystoupení byly promítány úspěšné reklamy z různých zemí světa s odborným komentářem. Odezva studentů byla velmi pozitivní až nadšená, někteří projevili zájem o eventuální napojení na práci reklamních agentur, k čemuž jim pan Mikeš nabídl svoji pomoc.

Dne 15. března 2018 proběhlo setkání studentů MUP se zástupci mezinárodní konzultační a auditorské společnosti PricewaterhouseCoopers (PwC). Studenti shlédli krátké prezentační video, na základě kterého si mohli udělat obrázek o firmě působící ve 158 zemích světa, zaměstnávající více než 236 tisíc lidí a poskytující služby od automobilového průmyslu, realitního trhu, maloobchodu, přes bankovnictví, pojišťovnictví a telekomunikace, až po zdravotnictví, média, oblast těžebního průmyslu a technologií. Právě v oblasti těžebního průmyslu realizovali naši hosté nedávno několik zajímavých projektů. Zjednodušenou verzi jednoho z nich přinesli i našim studentům. Soupeření studentských týmů o výběr nejlepší investice bylo opravdu vzrušující. Vítězný tým svou verzi prezentoval před celou třídou a byl odměněn cennými firemními suvenýry. Zástupci PwC pak pozvali všechny posluchače na akci „Staň se naší hvězdou“ (www.pwcnazivo.cz), kde jim neformální formou budou nabízeny možnosti budoucího zaměstnání. Zástupci též vyjádřili zájem o další formy spolupráce s Metropolitní univerzitou Praha.

Další Career Days budou následovat. První bude 27. března s panem Martinem Lupou (Leaders Club & Academy).