MUP uspořádala den věnovaný Japonsku

11. 1. 2024 Autor: Michal Kolmaš Speciální akce věnovaná Japonsku poskytla studujícím příležitost ochutnat japonské sladkosti, připravit si vlastní sushi, psát znaky kandži a diskutovat o této jedinečné zemi s několika japonskými studentkami studujícími na MUP.

Japonsko dlouhodobě hraje významnou roli mezi destinacemi, které si studenti Metropolitní univerzity Praha vybírají při studiu v zahraničí. Univerzita se pyšní spoluprací s pěti japonskými univerzitami a každý rok se o pobyty na těchto univerzitách hlásí mnoho uchazečů. Není tedy překvapením, že akce věnovaná Japonsku byla přijata s velkým zájmem.

Studenti se mohli dozvědět něco o japonské kultuře a životním stylu. Psali japonské znaky kandži a díky podpoře programu Erasmus+ měli možnost ochutnat různé druhy japonských sladkostí a svačinek, včetně kyselých švestek umeboshi, sójových bobů edamame, nakládaných ředkviček tsukemono, sladkých rýžových koulí mochi a dalších. Mnozí využili příležitost připravit si vlastní sushi, někteří přišli v japonském oblečení.

Akce se zúčastnilo pět z japonských studujících MUP. Aktivně se zapojili do přípravy sushi a konverzace, a stručně představili své univerzity a život v Japonsku.