Dnes startuje Opel handy cyklomaraton na podporu lidí s handicapem

28. 7. 2015 Autor: redakce Tým Metropolitní univerzity Praha a Národní rady pro zdravotně postižené se letos opět zúčastní cyklistického non stop závodu 111 hodin napříč Českou a Slovenskou republikou. Závod se jede od 28. 7. do 1. 8. 2015. Jeho cílem je ujet 2222 km za 111 hodin. Startuje se dnes 28.7. v 12:00 na Václavském náměstí.

Opel handy cyklomaraton je zásadním sportovním projektem, který chce poukázat na integraci handicapovaných a nehandicapovaných sportovců v jednom fungujícím týmu. Autorem projektu a ředitelem závodu je vozíčkář Heřman Volf, předseda občanského sdružení Cesta za snem.

Opel handy cyklomaraton je štafeta osmi, čtyř nebo dvoučlenných týmů, kdy jednotliví členové týmu se na silnici střídají v jízdě. Všechny týmy musí projet čtyřiadvacet kontrolních bodů, jež tvoří rehabilitační ústavy, spinální jednotky a speciální centra, která mají zásadní význam při rehabilitacích lidí po těžkém úrazu.

Kdo tvoří 2M tým za MUP?

Letos opět usedne na cyklistické sedlo v rámci 2M týmu prorektor pro studijní záležitosti Petr Vyhnánek, jeho tajemník Jan Hájek a vedoucí Sportovního klubu Milan Šafr. Loňský závod se jel za Michala Mekleše, který se zotavoval po těžkém úraze na kole. Letos je skvělou zprávou, že Michal se stane součástí týmu a sám závod pojede. Patronkou 2M týmu je pro letošní ročník Nikola Palková, studentka Metropolitní univerzity Praha.

Staňte se fanoušky týmu!

2M tým můžete podpořit tak, že se stanete fanoušky týmu na www.111hodin.cz. Na stejné adrese budete moci závod sledovat online.