Moderátorka Světlana Witowská bere politiky s nadhledem

26. 11. 2018 Autor: Kamila Klausová Do zákulisí přípravy televizních rozhovorů s vrcholnými politiky dala studentům Metropolitní univerzity nahlédnout Světlana Witowská. Moderátorka České televize byla minulý týden dalším hostem cyklu besed Zákulisí médií, který organizuje katedra mediálních studií.

Někteří vybraní studenti sice mají možnost blíže poznat Světlanu Witowskou i v rámci výuky, kdy v letním semestru již několik let vyučuje na MUP povinně-volitelný předmět Hlasová a pohybová výchova, při besedě však ve zcela naplněné posluchárně na Jarově mohla předat své zkušenosti daleko širšímu poštu studentů napříč ročníky. Zde jsou jejich reakce, co je nejvíce zaujalo.

„Světlana Witowská přinesla na půdu Metropolitní univerzity Praha zajímavý pohled do zákulisí pořadů ČT, ve kterých zpovídá vrcholné politiky a vede kandidátské debaty (například během posledních prezidentských voleb). Osobně velmi oceňuji prezentované detaily z pořadů, jako je například Interview ČT24 a popis přípravy na jejich moderování,“ uvádí Jiří Šlégl (1. ročník).

„Paní Witowská mě zaujala hlavně tím, že bere například politiky s nadhledem. Působila na mě velmi sympaticky a bavily mě její historky z natáčení,“ dodává Veronika Novotná (1. ročník).

„Nejvíce mě zaujaly informace ze zákulisí debaty s premiérem Andrejem Babišem. Velmi obdivuji moderátorku, jak zvládla celých 26 minut, aniž by se nechala nějakým způsobem rozhodit! Toto a ještě mnohem více svědčí o její profesionalitě a dlouholeté zkušenosti v oblasti médií,“ dodává Markéta Janovská (1. ročník).