Metropolitní univerzitní banka se zúčastnila 5. ročníku regionálního veletrhu fiktivních firem v Českých Budějovicích

19. 11. 2018 Autor: Radek Maxa Tým Metropolitní univerzitní banky, a.s. se ve dnech 7. a 8. listopadu 2018 poprvé zúčastnil 5. ročníku regionálního veletrhu fiktivních firem v Českých Budějovicích, který se konal v rámci veletrhu Vzdělávání a řemeslo na Výstavišti v Českých Budějovicích pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské a náměstka hejtmanky Jihočeského kraje pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Zdeňka Dvořáka. Veletrh již tradičně pořádá Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola v Českých Budějovicích.

Při slavnostním zahájení byly představeny všechny zúčastněné fiktivní firmy z ČR a Slovenska a bylo vylosováno pořadí soutěžních prezentací. Naše MUB banka si vylosovala pořadové číslo 16, tj. druhý soutěžní den. Po dohodě s pořadatelem veletrhu byla poprvé uskutečněna emise fiktivních bankovek účastníkům a návštěvníkům akce, kterou výhradně zajistila naše MUB banka. Zúčastněné firmy i jednotlivci si tuto novinku velice pochvalovali a uskutečněné obchody se díky tomu výrazně přiblížily reálnému obchodování. Tým MUB založil fiktivní běžný účet těm účastníkům veletrhu, kteří ho ještě u naší  banky neměli. Po oba veletržní dny jsme poskytovali standardní bankovní operace prostřednictvím bankovní aplikace CEFIFIS.

V rámci druhého veletržního dne naši junior konzultanti, Tetiana Ostaskyn a Ivan Benca, studenti druhého ročníků oboru Mezinárodní obchod, předvedli soutěžní 10min. prezentaci vč. následné diskuse, kterou hodnotila tříčlenná komise složená ze zástupců odborné praxe. A prezentace to byla úspěšná! Z celkového počtu 20 soutěžících skončila naše banka na výborném 4. místě, pouhý jeden bod od bronzu! Vítězem se stala společnost Turba Trans České Budějovice z pořádající SŠ obchodní a VOŠ.

Při slavnostním zakončení veletrhu náš senior konzultant, Ing. Radek Maxa, Ph.D., vyhlásil výsledky soutěže MUB o nejlepšího hotovostního obchodníka veletrhu, kdy firmy, které se umístily na prvním až třetím místě, získaly šek v hodnotě 5 % z inkasovaných a na fiktivní účet připsaných tržeb (platba fiktivními bankovkami). Vítězem se stala společnost Turbo Trans České Budějovice, s.r.o., která utržila za dva dny veletrhu 817 000 fiktivních Kč a získala šek na 40 875 fiktivních korun, druhá skončila společnost The Happy Apple, s.r.o., a získala šek na částku 30 650 fiktivních korun a třetí pak společnost Botel Proti Proudu, s.r.o,, která si odnesla šek na částku 13 375 fiktivních korun. Blahopřejeme! Účastníci a návštěvníci veletrhu byli také informováni o vyhlášení 2. ročníku soutěže o Nejlepší studentský podnikatelský záměr 2019, který startuje za několik málo dnů.

Milé a vřelé poděkování ředitelky pořádající školy, Mgr. Jarmily Benýškové, za naši účast a poskytnuté bankovní služby na veletrhu a pozvání na příští ročník veletrhu, jen podtrhlo naši úspěšnou misi do Českých Budějovic.