Metropolitní univerzitní banka na regionálním veletrhu fiktivních firem v Žatci
27. 2. 2020 Autor: Radek Maxa Stříbrný pohár v soutěži o nejlepší leták/plakát získala naše Metropolitní univerzitní banka, a.s. na 7. regionálním veletrhu fiktivních firem v Žatci, který se konal ve dnech 12. a 13. února 2020. Navázala tak na předchozí úspěchy a těší se stále většímu zájmu studentů a pedagogů fiktivních firem.Veletrh tradičně pořádá Obchodní akademie a Střední odborná škola zemědělská a ekologická Žatec. MU banka zavítala na tento veletrh poprvé. Od začátku vládla přátelská atmosféra a vřelé přijetí a pohostinnost od organizátorů veletrhu v čele s panem Ing. Petrem Tupým, MBA. Veletrh se uskutečnil pod záštitou senátorky a starostky města žatce paní Mgr. Zdeňky Hamousové, která osobně veletrh slavnostně zahájila společně s ředitelem pořádající školy panem Mgr. Jiřím Karasem. A prvními návštěvníky našeho stánku byla právě paní senátorka a pan ředitel. Pochvalná slova nás velice potěšila.
Na veletrh zavítali studenti z fiktivních firem z obchodních akademií a středních odborných škol z Mostu, Velebudic, Jesenice, Písku, Prahy a samozřejmě pořádajícího Žatce. Náš dvoučlenný veletržní tým (Ing. Radek Maxa, Ph.D. a Ivan Benca, student 3. ročníku oboru MO) měl plné ruce práce s poskytováním bankovních služeb zúčastněným firmám a návštěvníkům. Potěšující byl zájem studentů a učitelů nejen o servis naší MU banky, ale také o obory a podmínky studia na naší univerzitě. Věříme, že z řadou z nich se potkáme na některém z dnů otevřených dveří naší univerzity.
I když jsme se z organizačních důvodů veletrhu zúčastnili pouze první den, získali jsme stříbrný pohár! Komise složená z profesionálních grafiků, odborníků, učitelů v čele s ředitelem Centra fiktivních firem Ing. Lukášem Hulou, ocenila náš soutěžní leták jako druhý nejlepší. Základní verzi oceněného soutěžního letáku vytvořili bývalí členové týmu PR a marketingu naší MU banky David Boháč, Nikola Bastlová, Simona Černá, Jaroslav Nováček, Robert Kolařík, Karolína Zálešáková a Viktor Olijnyk, kdy současný MUB tým leták zaktualizoval, mírně upravil a přihlásil do soutěže. Náš stříbrný leták si můžete prohlédnout zde. S počátkem letního semestru jsme přivítali nové členy do našeho MUB týmu. Těšíme se na jejich kreativní nápady a aktivitu v rámci PV Řízení a správa fiktivní banky.
Další z rubriky
Založení Centra evropské energetické politiky a bezpečnosti
1. 2. 2026 Autor: Lukáš Tichý
Na MUP vzniká nové výzkumné centrum, které doplní Centrum bezpečnostních studií a další regionálně zaměřená výzkumná centra – Centrum pro studium Afriky, Centrum pro studium Blízkého východu a Centrum iberoamerických studií. Fungovat bude pod katedrou mezinárodních vztahů a evropských studií a vedením dr. Lukáše Tichého.
MUP navštívil prof. Miller, předseda Národního akreditačního úřadu pro terciární vzdělávání
29. 1. 2026 Autor: Tomáš Nikodym
Metropolitní univerzitu Praha navštívil prof. Mgr. Jaroslav Miller, M.A., Ph.D., předseda Národního akreditačního úřadu pro terciární vzdělávání (NAÚ). Na úvod setkání představilo vedení MUP univerzitu, její studijní programy, vědeckou činnost a program Škola bez bariér, v jehož rámci MUP umožňuje studium osobám s pohybovým postižením.
Zemřel Martin Hanibal, bojovník s nepřízní osudu, který psal očima
4. 2. 2026 Autor: Kamila Klausová
Martin Hanibal byl těžce, nevyléčitelně nemocný. Věděl to, ale nikdy život nevzdal. Třicet let bojoval se zákeřnou, progresivní roztroušenou sklerózou, která ho posadila na vozík, ale přitom nezůstal na kolečkách „jen“ sedět. Vystudoval vysokou školu a dokud mohl, angažoval se v pomoci podobně nemocným. Zemřel v Praze v pátek 23. ledna ve věku 52 let. Na posledním rozloučení 3. února v malé obřadní síni ve Strašnicích nechyběli zástupci Metropolitní univerzity Praha (MUP), neboť Martin Hanibal byl jedním z prvních absolventů jejího stipendijního programu Škola bez bariér a patřil k ikonickým postavám života školy i mimoškolních aktivit pro hendikepované.





