Metropolitní univerzita Praha se stala hostitelem konference IPSA

22. 7. 2022 Autor: Tereza Vogeltanzová Metropolitní univerzita Praha se s velkým potěšením stala hostitelem konference IPSA (International Political Science Association) Research Committee 20 - Political Finance and Political Corruption, která proběhla od 19. do 21. července 2022.

Dvacet pět výzkumníků z celého světa, včetně rektora Metropolitní univerzity Praha profesora Michala Klímy, se sešlo, aby debatovali o řadě témat včetně role peněz v politickém procesu a interakcích s úředními činiteli, aspektech financování kampaní a politických stran v politických systémech celého světa či o korupci ve všech jejích formách a projevech v chování jednotlivců i vlád. Mimo příspěvků ke konferenci jako host vystoupil s přednáškou také pan Ondřej Kopečný, ředitel Transparency International Czech Republic.

Třídenní setkání bylo zakončeno komentovanou prohlídkou budovy Senátu. Po prohlídce historických prostor a zahrad následovalo setkání s Pavlem Fischerem, předsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost, poradcem bývalého prezidenta Václava Havla a prezidentským kandidátem ve volbách v roce 2023. Obzvláště bychom chtěli poděkovat předsedovi RC 20 profesoru Jonathanu Mendilowovi za přípravu skvělého programu a za to, že se díky jeho práci mohlo naše setkání v Praze stát skutečností.