Metropolitní univerzita Praha opět podpořila Prague Powerchair open

2. 10. 2017 Autor: redakce O víkendu 29. – 30. 9. 2017 proběhl v pražské sportovní hale Třebešín sedmý ročník mezinárodního turnaje ve florbalu na elektrických vozících Prague Powerchair open. Metropolitní univerzita Praha tento turnaj každoročně podporuje a pro letošní ročník kromě personálního zajištění poskytla všem účastníkům nápoje k občerstvení a také některé z cen.

Mezinárodní turnaj Prague Powerchair open v pátek zahájili krátkým proslovem zakladatelka Metropolitní univerzity Praha Anna Benešová a ředitel turnaje a absolvent bakalářského studia na MUP, Václav Uher. Po jejich úvodním slovu se na hřišti v hale naplno rozjely dvoudenní urputné boje, během kterých byly k vidění emoce, zajímavé sportovní výkony i radost ze hry samotné. Celkovým vítězem turnaje se stal německý tým Black Knights Dreieich, který ve finálovém utkání porazil svého českého soupeře Jaguars Praha.

Powerchair hockey neboli florbal na elektrických vozících je jediný kolektivní sport, který mohou provozovat lidé s nejtěžšími formami tělesného postižení. Sport se do České republiky dostal v roce 2003 a jeho pravidla jsou přizpůsobena tak, že pro zapojení do hry stačí, aby byl hráč schopen jakýmkoliv způsobem ovládat svůj elektrický vozík.