Media Education Summit poprvé v Praze

Praha, 22. 11. 2014 Více než stovka světově uznávaných mediálních pedagogů, vědců a vedoucích pracovníků se zúčastnila mezinárodní konference Media Education Summit 2014, která se konala 20. a 21. listopadu 2014 v pražském Goethe Institutu. Metropolitní univerzita Praha se stala partnerem summitu, který tradičně pořádalo Centre for Excellence in Media Practice (CEMP, Bournemouth University) z Velké Británie. Summit se tak vůbec poprvé uskutečnil v České republice.

„Je to konference, na které se scházejí pedagogové, vědci, badatelé, novináři. Prostě lidé, kteří se věnují rozvoji mediální výchovy, Sdílejí zde zkušenosti a vyprávějí si o tom, jaké jsou trendy ve výuce tohoto oboru. Odborníci se zároveň snaží vytvořit globální síť, která by těmto tématům poskytovala průběžnou oporu“, řekl vedoucí katedry mediálních studií MUP Jan Jirák.

Během dvoudenního programu si zájemci mohli vyslechnout více než 60 prezentací a zúčastnit se řady workshopů s mediální tématikou. Na programu se podílela také Metropolitní univerzita.  Podle profesora Jiráka to je signál důvěry. „Pro Metropolitní univerzitu je spolupořadatelství pochopitelně velká čest. Vlastně i z toho pohledu, že summit se poprvé konal mimo Británii“, řekl. 

Členové katedry mediálních studií MUP kromě moderování několika odborných panelových diskuzí, připravili také moderátorský workshop pro středoškoláky, který vedl Jiří Závozda a Vít Novotný. „Studentům šlo moderování v angličtině výborně. Někteří byli dokonce lepší než mnozí profesionální moderátoři“, uvedl Jiří Závozda. Moderátorského workshopu se zúčastnili studenti Gymnázia Na Vítězné pláni a studenti Anglického gymnázia v Pardubicích, kteří si během summitu vyzkoušeli rozhovory s delegáty konference, natočili si vlastní krátký film a vyzkoušeli práci na navrhování video hry.

Účastníci mediálního summitu ocenili i výjimečnou krásu města na Vltavě a také naprosto hladký průběh konference.  V roce 2015 se odborníci na mediální výchovu sejdou v americkém Bostonu.

Více fotografií ze summitu najdete na Facebooku:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152476573906109.1073742000.56375711108&type=3