Manažeři americké společnosti ExxonMobil přednášeli na MUP

20. 5. 2015 Autor: Tereza Němečková Katedra mezinárodního obchodu začala navazovat intenzivnější vztahy se soukromým sektorem. Jedním z výstupů této aktivity se stala i návštěva manažerů americké nadnárodní společnosti ExxonMobil, která se uskutečnila ve čtvrtek 14. 5. 2015 v budově MUP v Praze na Žižkově.

Ayman Ali (EAME Industrial Marketing Advisor) a Conan Shearer (Payables & Procurement Manager, Functional Lead Manager) si pro studenty oboru mezinárodní obchod připravili zajímavou prezentaci této společnosti. V úvodu se zaměřili na představení společnosti, která patří k největším na světě v oblasti těžby ropy a zemního plynu a v oblasti petrochemického průmyslu. V Praze sídlí tzv. Prague Business Support Center, které podporuje globální operace ExxonMobil po celém světě. Poté studentům přiblížili veškeré aktivity, kterým se ExxonMobil věnuje, stejně jako trendům na globálním trhu s ropou a zemním plynem a s výrobky petrochemického průmyslu. Studenti si tak mohli uvědomit, že v dnešním světě se již bez produktů tohoto průmyslu neobejdeme.

V druhé části se pak zaměřili na představení marketingu společnosti. Studenty seznámili jak s nutností mít vlastní lehce identifikovatelné logo, tak i s tzv. poselstvím (messaging), které je dobré v rámci své marketingové kampaně využívat. Představili i celou škálu aktivit, které marketing společnosti a řízení jejich značky podporují (včetně například odborných konferencí po celém světě). Neopomněli také zdůraznit sponzorství týmu McLaren ve Formuli 1, resp. dvou jejich hlavních závodníků - Fernanda Alonsa a Jensona Buttona.

Na závěr se studenti mimo jiné dotazovali i na možnosti kariérního růstu ve společnosti. Oba manažeři byli velmi ochotní a sdíleli se studenty své "životní příběhy", jak se do společnosti dostali a jaké posty již v mezičase v rámci společnosti ExxonMobil absolvovali.