Letošní udílení cen Mosty se neslo v hokejovém duchu

24. 5. 2024 Autor: redakce Čtvrtfinále mistrovství světa v ledním hokeji naši hokejisté zvládli. Výsledek si však včera vpodvečer netroufla tipovat ani legenda československého hokeje, pan Jiří Holík, když společně s naším panem ředitelem, dr. Markem Benešem, předávali ocenění zakladateli českého parahokeje Romanu Herinkovi, a to v rámci udělování cen Mosty 2023.

Metropolitní univerzita Praha se stala i letos partnerem cen Mosty, které každý rok vyhlašuje Národní rada osob se zdravotním postižením ČR za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Slavnostní udílení cen proběhlo 23. května 2024 v Horáckém divadle v Jihlavě. Toto slavnostní odpoledne moderoval skvělý Aleš Cibulka a celý program byl překládán do znakové řeči. O hudební náplň se postarala populární kapela Jelen.

V kategorii "osobnost hnutí osob se zdravotním postižením" vyhlásili vítěze společně ředitel MUP dr. Marek Beneš a legenda československého hokeje Jiří Holík, který je s celkem 319 reprezentačními zápasy československým rekordmanem. Vítězem "osobnosti hnutí osob se zdravotním postižením" se stal zakladatel českého parahokeje Mgr. Roman Herink.