David Drahonínský opět zlatý

31. 8. 2021 Autor: redakce Česká výprava se na paralympijských hrách 2021 v Tokiu konečně dočkala zlaté medaile. Získal ji ostřílený paralympijský matador David Drahonínský, absolvent Metropolitní univerzity Praha.

Lukostřelec David Drahonínský vybojoval na paralympijských hrách v Tokiu zlato v individuální soutěži a navázal na titul z Pekingu 2008. V Japonsku získal už druhou medaili poté, co se v úvodní soutěži smíšených dvojic radoval spolu se Šárkou Musilovou ze stříbra. David rozšířil svoji sbírku paralympijských medailí na šest, vedle zlata z Pekingu a tokijského stříbra z mixu získal také dvě stříbrné medaile v individuální soutěži v Londýně a Riu de Janeiro, z Brazílie před pěti lety přivezl i bronz ze smíšených dvojic.

David Drahonínský studoval na Metropolitní univerzitě Praha v rámci Školy bez bariér. Tento sociální program umožňuje osobám se zdravotním postižením plnohodnotné studium na univerzitě, navíc studenti obdrží od MUP stipendium v hodnotě 90 % školného. David absolvoval studijní program Mezinárodní vztahy a evropská studia. V průběhu studia vyjel i na Erasmus – jeden semestr strávil v zahraničí na partnerské univerzitě Europa-Universität Viadrina ve Frankfurtu.

Davidovi k úspěchu v podobě zlaté a stříbrné medaile všichni gratulujeme. Jsme rádi, že je naším absolventem a že v počátcích jeho sportovní kariéry jsme ho podporovali, takže jeho úspěch se stává trochu i naším úspěchem.