Career Days pokračují: Nielsen, Leaders Club & Academy či AB InBev

6. 4. 2018 Autor: Jaroslav Halík Při druhé sérii Career Days měli studenti možnost poznat další zajímavé subjekty a osobnosti se zajímavými životními příběhy, ale mohli si i zasoutěžit.

Dne 20. března 2018 se konalo v rámci třetího Career Day setkání našich studentů se zástupcem globální informační a analytické společnosti Nielsen, panem Michalem Elšíkem, senior konzultantem v oblasti marketingové komunikace a výzkumu trhu. Pan Elšík studenty nejprve zaujal vyprávěním o svých zkušenostech z práce na projektech jak v České republice, tak i v zahraničí, zaměřených na problematiku image a reputace značek, významu reklamy, PR a nových technologií v tržním prostředí. Poté obrátil pozornost na trh FMCG (Fast Moving Consumer Goods - rychloobrátkové spotřební zboží), kde od roku 2014 analyzuje trendy ve spotřebním chování a poskytuje poradenství pro lokální i mezinárodní klienty. Studenti se dozvěděli, jak mohou být využita Big Data pro ovlivňování spotřebního chování zákazníků, co je to Retail Audit a jak jsou jeho výsledky využívány v poradenství pro výrobce i maloobchodní distributory, jak se měří Consumer Confidence a Spending Intentions a mnoho dalších zajímavých metod globálně používaných společností Nielsen. Pro zpestření výkladu nechal pan Elšík studenty zasoutěžit v rámci kvízu reflektujícím reálná data a vývoj trhu: jaká je nejprodávanější značka v dané kategorii zboží v České republice, jak úspěšně jsou v Česku prodávány prémiové značky, kolik peněz je za rok investováno do médií, proč nejlevnější cena ne vždy znamená nejvyšší odbyt, jaká je průměrná výše útraty za jeden běžný nákup v českých obchodech nebo které inovace zavedených značek měly největší úspěch na lokálním trhu. Studenti se do soutěže zapojili s chutí a přirozenou zvědavostí. Na konci setkání byla živá diskuse. Studenty výklad velice zaujal a někteří z nich projevili zájem v oblasti výzkumu trhu v budoucnu pracovat. 

V rámci čtvrtého Career Day se dne 27. 3. 2018 uskutečnilo zajímavé setkání studentů Metropolitní univerzity Praha s představitelem Leaders Club & Academy panem Martinem Lupou. Hned na začátku si pan Lupa získal pozornost studentů velice neformálním přístupem. Se studenty si prostě začal povídat jako kamarád a v tomto duchu v podstatě vedl celé své vystoupení. Povídal o tom, co obnáší práce manažera, že nestačí pouze znalosti ze školy, ale že je důležité získat kompetence – schopnosti profesionálně se rozhodovat, neustále se učit, mít aspirace, být průbojný a chápat, že svět není černobílý. Zajímavě a jednoduše vysvětlil studentům, že v businessu je dobré znát lidi, jak přemýšlí, jak jednají, co je pro ně důležité a jak s nimi vyjít. Jen tak se dá udělat dobrý obchod. K výkladu použil metodiku Barevná typologie klientů Dr. Pavla Dittricha. Ve druhé části výkladu vyprávěl pan Lupa studentům svůj životní příběh od začátků vlastního podnikání, přes manažerské pozice ve firmách Procter & Gambler, Avon Cosmetics, ČSOB, mBank a Tesco Stores ČR, až po současné období, kdy se zaměřuje na vyhledávání nových talentů a leaderů, kteří, jak říká, „budou přetvářet svět k lepšímu“. Za tímto účelem založil neziskový projekt Leaders Club & Academy (Lídrárna) a spolupracuje s mnoha zajímavými spolky a osobnostmi, které mají stejný zájem. Na konci svého vystoupení nabídl pan Lupa studentům Metropolitní univerzity Praha zapojení do právě probíhajících akcí: 

NIGHT OF CHANCES
Termín: 18. 4. 2018, Místo: FIT ČVUT, Thákurova 9, 160 00 Praha 6
https://nightofchances.com/technology-praha-2018/
https://www.facebook.com/events/253812985144769/

LEADERS CLUB & ACADEMY - Lídrárna
Proběhne inspirativní setkání s Michalem Šrajerem, vlastníkem studia Inmite – českého leadera ve vývoji aplikací pro chytré telefony. Dozvíte se mnoho zajímavého o tom, jak založit vlastní firmu, jak být úspěšný, apod.
Termín: 17. 4. 2018 18:00
Místo: Coworking Sněmovní 7, Praha 1 Malá Strana
Kontakt: Martin Lupa, +420 733 691 982, martinlupa@centrum.czwww.lidrarna.cz

Ve čtvrtek 29. března 2018 se při pátem Career Day představili zástupci americké pivovarnické skupiny Anheuser-Busch InBev, která již vloni podepsala s Metropolitní univerzitou Praha memorandum o korporátní spolupráci. Pánové Charles Zerbib (Finance – PTP Vendor Solutions Teamlead) a Steven Deruyter (Credit management Specialist) nejprve představili firmu jako největšího výrobce a distributora piva na světě, který působí ve 150 zemích světa, zaměstnává okolo 200 000 lidí a má ve svém portfoliu více než 500 značek piva. Poté studenty vtáhli do atraktivní hry přes mobilní telefony, kdy na zadávané otázky typu: ve které zemi je největší spotřeba piva na hlavu obyvatele, kde je trh piva nejvíce regulován, apod., studenti odpovídali on-line a výsledky byly ihned promítány na plátno v učebně. První tři vítěze pak odměnili vzorky výrobků pivovaru. V přátelské atmosféře zástupci AB InBev začali hovořit se studenty o možnostech zaměstnání v Pražské centrále Anheuser-Busch InBev Czech s.r.o. v Business Parku na Chodově. Představili pozice jako Category Buyer, Marketing Services EU, Domestic Logistics Process Manager, Hoegaarden Customer Relations Agent, Stella Artois Logistics Specialist, Corona Logistics Specialist, People Performance Reporting Senior Specialist a několik dalších. Zároveň pozvali studenty na akci AB InBev Business sprint, na které bude neformální formou probíhat předvýběr na uvedené pozice. Někteří studenti projevili okamžitý zájem a rovnou se začali zaregistrovávat.

AB INBEV BUSINESS SPRINT
Termín: 25. 4. 2018, 14:00-18:30, Místo: V parku 2326/18, Chodov, 148 00 Praha
https://www.evensi.com/ab-inbev-business-sprint-europeprague/248268938
https://www.facebook.com/events/491322381301248

Další plánované Career Days na MUP:

MICROSOFT – 10. 4. 2018, 15:40, budova MUP Praha-Žižkov, místnost 201
VODAFONE – 17. 4. 2018, 14:00, budova MUP Praha-Žižkov, místnost 201