C4SS motivuje přední mladé evropské badatele k působení na MUP

1. 12. 2016 Autor: Martina Varkočková V podvečer 23. listopadu proběhla první ze série veřejných přednášek nového post-doc kolegy Dr. Huseyna Aliyeva. Svým programem PostDoku Centrum bezpečnostních studií (C4SS) motivuje přední mladé evropské badatele k působení na Metropolitní univerzitě Praha a výrazně tak dále zvyšuje její vědecký potenciál.

Tématem této přednášky bylo zkoumání vztahu mezi tzv. selháním států (failed state) a možnými faktory, které toto selhávání způsobují. V rámci svého výzkumu aplikuje kvantitativní metody. Jeho působení na MUP by tedy mohlo přispět i k posílení kvantitativních metod výzkumu jak na MUP, tak potažmo i v rámci celé české badatelské obce oboru.

Dr. Aliyev, autor tří oceňovaných knižních publikací a přispěvatel do špičkových odborných časopisů jako International Security či The Journal of Strategic Studies, je již třetím z takto získaných zahraničních „mozků“. Vůbec prvním byl Dr. Andrea Gilli, který za svou práci dokonce obdržel prestižní cenu Evropské obranné agentury, o čemž imup informoval v článku včetně videoreportáže.

V úterý 6. prosince je na programu přednáška dalšího post-doc kolegy Dr. Evangelose Fanoulise The Syrian Refugee Crisis: A Failure of the EU's Comprehensive Approach to Security?