Bronz z nejprestižnější soutěže Mezinárodního on-line veletrhu fiktivních firem pro Metropolitní univerzitní banku

18. 11. 2020 Autor: Radek Maxa Metropolitní univerzitní banka opět úspěšná! V konkurenci 60 studentských firem ze Slovenska, Česka, Rakouska, Bulharska, Rumunska, Maďarska, Španělska, Slovinska a Litvy obsadila 3. místo v soutěži o nejlepší elektronickou prezentaci Mezinárodního online veletrhu fiktivních firem, který pořádalo Slovenské centrum cvičných firem a Slovenský institut odborného vzdělávání ve dnech 10.–12. 11. 2020 na platformě MS Teams. Součástí programu on-line veletrhu byla online konference na téma podnikatelského vzdělávání a finanční gramotnosti s účastí vedoucího katedry mezinárodního obchodu Ing. Jaroslava Halíka, Ph.D. Metropolitní univerzita Praha byla jedním z partnerů veletrhu i konference.

Program on-line veletrhu

Naše Metropolitní univerzitní banka získala bronz v nejprestižnější a nejtěžší veletržní soutěži o nejlepší e-prezentaci na Mezinárodním on-line veletrhu fiktivních firem Slovensko 2020. Již postup mezi finálovou sedmičku ze 60 zúčastněných cvičných firem byl úspěch. A ten byl korunován v průběhu živých on-line prezentací na platformě MS Teams, kdy každý finalista živě prezentoval svoji fiktivní firmu před zraky nejen odborné poroty. Výborný prezentační výkon podal náš soutěžní tým ve složení Zuzana Klierová, Kristýna Svěchotová a Michael Lazarov. Byli skvělí a intenzivní příprava, kterou jsme společně absolvovali, se vyplatila. Finále bylo zároveň vysíláno na YouTube, kde ho shlédlo již více než 700 lidí – také vy se můžete podívat na naši finálovou prezentaci přes odkaz: https://youtu.be/glkWXibJ6sU, stopáž našeho vystoupení: cca 1h 25 min.

Bezprostředně po každé finálové prezentaci živě hodnotila předvedený výkon čtyřčlenná odborná porota ve složení doc. Ing. Ludmila Velichová, Ph.D., z Národohospodářské fakulty Ekonomické univerzity Bratislava, Ing. Gabriela Horecká, ředitelka odboru finanční gramotnosti a ředitelka Slovenského centra fiktivních firem, Ing. Lukáš Hula, ředitel Centra fiktivních firem Praha při Národním pedagogickém institutu Praha, a Mgr. Danka Chválová, manažerka Akceleračního programu pro Trnavu.  

Po celou dobu veletrhu byl tým Metropolitní univerzitní banky součástí on-line obchodování, kdy naši studenti ze všech tří týmů (PR a marketing, Klienti CZ, Klienti EU) aktivně komunikovali se studenty zúčastněných fiktivních firem, poskytovali veletržní bankovní služby a byli viditelnou součástí celkového veletržního dění. Každý účastník od nás obdržel e-mailovou veletržní nabídku naší banky zaměřenou na současnou tíživou situaci způsobenou COVID-19, což také ocenila odborná porota. Desítky bankovních operací denně svědčí o skvělé aktivitě všech účastníků veletrhu na simulovaném trhu fiktivních firem. Díky moderním technologiím měli studenti fiktivních firem ze všech zúčastněných zemí jedinečnou možnost se živě virtuálně potkat a zasoutěžit si a opět se radovat z úspěchu.

Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo opět živým vysíláním přes MS Teams a na něj navázala on-line konference na téma podnikatelského vzdělávání a finanční gramotnosti s naší účastí – příspěvek vedoucího katedry mezinárodního obchodu MUP Ing. Jaroslava Halíka, Ph.D., na téma „Podnikavost a její podpora ve vzdělávacích programech katedry mezinárodního obchodu MUP.“ Na záznam slavnostního vyhlášení výsledků i celou on-line konferenci se můžete podívat na https://youtu.be/NZmv0c5w3vo.

Fiktivní firmy žijí i v této složité době a MUP jim fandí! Velké díky patří všem našim šikovným a aktivním studentům ze současného týmu Metropolitní univerzitní banky. Těšíme se na další skvělá studentská setkání, kdy nejbližším bude on-line veletrh, který pořádáme, 2. MUB-line veletrh fiktivních firem ve dnech 9. a 10. prosince 2020. Tak již brzy opět virtuálně propojíme studenty z různých koutů Česka a  Slovenska na platformě MS Teams.