Absolventka MUP druhá v hlasování o Ceně veřejnosti v rámci Ceny Olgy Havlové

28. 5. 2024 Autor: redakce Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové letos po osmé udělil Cenu veřejnosti, která se stala součástí udílení Ceny Olgy Havlové. Ocenění získávají osobnosti, které navzdory svému zdravotnímu handicapu pomáhají druhým a jsou inspirací pro ostatní. Porota vybrala do užší nominace na Cenu veřejnosti tři kandidáty, mezi něž se dostala také Mgr. Daniela Bláhová, která na MUP absolvovala magisterské studium v programu Veřejná správa v rámci sociálního stipendijního programu Škola bez bariér.

Držitel Ceny veřejnosti vzešel z online hlasování, ve kterém Daniela Bláhová skončila na druhém místě za Michaelou Linkovou. Slavnostní udílení cen se uskutečnilo 27. května v nově zrekonstruované secesní Fantově budově Hlavního nádraží v Praze. 

Daniele gratulujeme ke skvělému výsledku a ocenění její obětavé práce!

Daniela Bláhová žije již více než 25 let s roztroušenou sklerózou, kvůli které je upoutaná na invalidní vozík. Po celou tu dobu pracuje naplno v organizaci ROSKA, od roku 2013 je předsedkyní pražské organizace. Krom zajištění provozu vede ergoterapie a arteterapie pro klienty ROSKA Praha. Pořádá rekondiční pobyty pro pacienty s roztroušenou sklerózou a zpracovává účetnictví i pro neziskovou organizaci Centrum handicapovaných lyžařů, z.s. Stala se manekýnkou, předváděla modely, kterými přesvědčila stovky žen, že i na vozíku jim to může slušet. Podařilo se jí získat finanční prostředky, ale i mediální, a především obrovskou morální podporu pro skupinový výstup na Kilimandžáro, aby všem sdělila, že vozík není absolutní životní bariérou. Ona sama vystoupala do výšky 5100 metrů! Daniela se rovněž stala příkladem životního optimismu, pracovitosti, vytrvalosti a překonávání potíží pro tisíce zdravých studentů – jejích spolužáků na Metropolitní univerzitě Praha.