6. ročník Erasmus Day na Metropolitní univerzitě Praha

Praha, 9/12/2014 Irsko, Finsko, Francie, Turecko, Litva, Kypr. To je pouze malý výčet z nabídky států, kde mohou studenti Metropolitní univerzity Praha strávit několik měsíců.

Studovat v zahraničí umožňuje program Erasmus, který v České republice funguje už šestnáctým rokem. MUP se k němu připojila před deseti lety: „Nyní spolupracujeme se sto deseti univerzitami z několika desítek zemí. Každý rok tam vyjíždí nejméně dvě stě našich studentů a stejný počet nastupuje každoročně k nám,“ řekl rektor Metropolitní univerzity Praha Michal Klíma. 

O studium v zahraničí je stále velký zájem. Důkazem byl v pořadí již šestý ročník Erasmus Day ve Strašnicích, kam dorazilo několik desítek studentů MUP, kteří chtějí sbírat zkušenosti na zahraničních univerzitách.

„Člověk si vyzkouší žít na vlastní pěst, pozná jiné lidi, jiné prostředí.  Nasbírá cenné zkušenosti, které by jinak nezískal,“ řekla redakci iMUP Nikola Nevšímalová, studenta mediálních studií MUP.

V budově školy se sešli nejen zájemci o výjezd na zahraniční školy a zástupci zahraničních univerzit, ale i čerství absolventi programu Erasmus. Michaela Pražáková si pobyt na univerzitě v Santiagu de Compostela velmi pochvaluje: „Vyzkoušela jsem si žít jinde, zažila  jiný způsob výuky. A zlepšila jsem i svoji španělštinu.“

Tradiční Erasmus Day ve Strašnicích se netýkal jen programu Erasmus studijních pobytů, ale i Erasmu praktických stáží.  Tento druh pobytu mimo Českou republiku využívá  50 studentů ročně. Další poskytované informace se týkaly mimoevropských studijních pobytů, Na univerzity mimo starý kontinent  vyjíždí 25 studentů MUP.  Naše univerzita naopak z mimoevropských vysokých učení uvítá každý rok okolo 40 cizinců. 

Základní podmínkou pro zařazení do programu Erasmus je pochopitelně zájem a také úspěšné zvládnutí výběrového řízení.  Zkušenosti z posledních let ukazují, že šance zájemců z Metropolitní univerzity Praha, jsou velmi vysoké.

O průběhu Erasmus Day připravila redakce iMUP videoreportáž.

Více o podmínkách přijetí do programu Erasmus se dozvíte z další videoreportáže.

Spoustu dalších fotografií naleznete na Facebooku:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152481940556109.1073742001.56375711108&type=3