11. patro aneb seriál Mediálních studií

22. 5. 2020 Autor: redakce Pedagogové Metropolitní univerzity Praha, stejně jako pedagogové i jinde na světě, se v době koronavirové pandemie museli naučit překlenout vzdálenost, která se mezi nimi a jejich studenty najednou otevřela, a začali učit on-line.

Výuka prakticky v celém letním semestru proběhla tímto způsobem. Teď se ale blíží doba, kdy se katedry každoročně věnují nejen svým studentům, ale také studentům ve středních školách. Těm prostřednictvím různých přednášek, seminářů a workshopů, představují nejen vysokoškolské prostředí, ale zejména výuku konkrétního studijního programu.

Jarní škola mediálních studií je jednou z tradičních oblíbených akcí, jichž se studenti opravdu rádi účastní. Při dvoudenním pobytu na katedře Mediálních studií, hlavně v multimediálních učebnách v 11. patře, nahlédnou do toho, co by je během studia mohlo čekat. Kromě přednášek je to také praxe – osahají si techniku, zkusí natočit reportáž, sami ji ozvučí, nastříhají a na konci akce ji odprezentují ostatním.

Vzhledem k letošní situaci se jarní školy konat nemohou. Proto se pedagogové z „mediálek“ rozhodli přiblížit se ke studentům jinak a alespoň trochu jim vynahradit svoji osobní nepřítomnost. Rádi bychom Vás proto pozvali na sledování seriálu rozhovorů se známými osobnostmi, které mají ke katedře nějaký vztah, ať už na ní přednášejí, nebo jsou s ní sblíženi jiným způsobem, s názvem 11. patro. V jeho prvních dílech si můžete prohlédnout představení protagonistů vyhlášených Jarních škol MS. Tentokrát se k nim připojil i Jan Mansfeld, kterého možná znáte z filmu Zlatý podraz. S Jiřím Závozdou si povídali o hlasové průpravě a náš host si i vyzkoušel čtecí zařízení, které je součástí studia v 11. patře.

V dalším videu uvidíte moderátorku televize Prima Terezii Tománkovou, již možná znáte z diskusního pořadu Partie. Terezie na MUP učí pohybovou a hlasovou průpravu – pokud potřebujete radu, jak se dobře rozmluvit před vystoupením třeba před maturitní komisí, poslechněte si rozhovor a naučte se: Dej vidličky do poličky….

Katedře mediálních studií patří za jejich počin velký dík.

Všechny díly seriálu 11. patro na Youtube