
06/06/2016 - Tenisový turnaj
Teprve 2. ročník tenisového turnaje ve dvouhrách se na kurtech TJ Solidarita nesl ve znamení skvělého tenisu, fair play a radosti ze hry. To vše za slunečného počasí doprovázeného pohodou a úsměvy všech zúčastněných i přihlížejících.Více v reportáži na imupu.
Aktuálně



Kalendář
01/12 2023
Erasmus Day
International Office invites MUP students to participate in the ERASMUS DAY which will be held on Friday, 1 December 2023 from 10 a. m. in MUP Prague-Strašnice building.
06/12 2023
EU External Action in Latin American and Caribbean – The Case of Dominican Republic
Iberoamerican centre of Metropolitan University Prague cordially invites you to an open lecture by Mgr. Lucia Argüellová, an EU Delegation to the Dominican Republic diplomat in 2021–2023 "EU External Action in Latin American and Caribbean – The Case of Dominican Republic".
06/12 2023
Collaboration and Competition in Defence Innovation Across Europe
Center for Security Studies at MUP cordially invites you to attend a public lecture by our PostDoc fellow dr. Jonata Anicetti on Collaboration and Competition in Defence Innovation Across Europe.
07/12 2023
Zákulisí médií – Jaroslav Kmenta
Katedra mediálních studií si Vás dovoluje pozvat na besedu z cyklu Zákulisí médií, jejímž hostem bude investigativní novinář Jaroslav Kmenta.
Přejít do kalendáře