15/01/2020 - Is the Afghan War Going to its End?
Centre for Middle Eastern Studies and IRES Department cordially invite you to a guest lecture "Is the Afghan War Going to its End? – Expert View behind the News of the US-Taleban Peace Talks".GUEST: Daud Khan Khattak, senior analyst of Radio Mashaal, (Pashto service of Radio Free Europe/Radio Liberty)
WHEN: Wednesday, 15 January 2020, 16:00-17:20
WHERE: MUP Prahue-Strašnice building, Dubečská 900/10, Room No. 003
No registration is necessary.
In spite of the ongoing violence, the guerrilla war in Afghanistan got a new dimension when the United States launched the negotiations with Taleban in summer 2018. What is the prospect of peace? Will the USA, after spending more than 1 trillion dollars, withdraw from the country, handing it over back to the Taleban fundamentalists?
Aktuálně
Prof. Šíma vystoupil na 20. výročí INESS
8. 12. 2025 Autor: redakce
Vedoucí Katedry mezinárodního obchodu prof. Josef Šíma vystoupil 4. 12. 2025 v Bratislavě na oslavách 20 let založení nejvlivnějšího slovenského ekonomického think-tanku – Institutu ekonomických a sociálních studií (INESS), na jehož vzniku se spolupodílel.
Za oponou finančního reportingu: Kontroly, podvody a audit v praxi veřejně obchodovaných společností
5. 12. 2025 Autor: Eva Kostikov
Metropolitní univerzita Praha zažila 3. prosince zajímavé odpoledne. Do výuky finančního managementu a digitální ekonomiky vstoupil člověk, který zná svět korporátních financí z první linie – Jaroslav Volmut, risk manager ze společnosti Ernst & Young. Jeho hostovská přednáška „Financial Reporting Through Risk Lenses“ přiblížila zákulisí firem, kde se přesnost finančních výkazů nepočítá jen na koruny, ale také na odpovědnost, reputaci a někdy i osobní riziko vrcholového managementu.
Společný projekt MUP a FSV UK uspěl v grantové soutěži GAČR
4. 12. 2025 Autor: redakce
Jak populističtí vůdci a jejich následovníci přemýšlí o čase? Mají populisté dlouhodobé vize, nebo jsou opravdu vedeni jen krátkodobým pragmatickým ziskem, jak je patrné ve většině literatury o populismu? Hledat odpovědi na tyto otázky bude nový tříletý výzkumný projekt pod vedením prof. Ondřeje Císaře (FSV UK) a doc. Michala Kolmaše (MUP).