29/10/2015 - 01/11/2015 - Turistický víkend na Šumavě

V pořadí 5. turistická akce SK MUP zavedla příznivce dlouhých procházek přírodou na šumavskou Kvildu. Mezi účastníky nechyběla ani studentka hradeckého střediska, své zastoupení mělo také IT oddělení MUP. Turistické trasy zavedly účastníky mimo jiné k pramenu Vltavy nebo na Polední horu (Poledník / 1315 m).

Pohled sportovkyně a tradiční účastnice nejen turistických výletů Barbory Hirschové, absolventky magisterského programu IRES:

Tak jako každý rok se turistická akce těšila velkému zájmu z řad studentů i absolventů a nakonec nás na Šumavu vyrazilo celkem šestnáct. Ubytovali jsme se v útulných apartmánech na kraji Kvildy, odkud jsme každý den podnikali výlety do okolí. Letos nám přálo štěstí na mimořádně krásné počasí, a tak jsme si užili tři prosluněné dny na čerstvém vzduchu.

První den turisťáku naše skupina absolvovala celodenní túru v okolí Kvildy a Modravy. Naším prvním cílem byl pramen Vltavy, který ovšem následkem letních veder téměř vyschnul. Odtud jsme se vydali na Černou horu a dál krásným údolím podél modravského potoka až do Modravy. Pozdní oběd a degustace piva v místním Pivovaru Lyer byla příjemným posílením před výstupem na Kvildu.

V sobotu nás čekal výstup na Poledník, při kterém jsme se všichni pořádně zapotili, a to především díky téměř letnímu počasí, které nás překvapilo. Výstup si nejvíc užil náš nejmladší člen, jedenáctiměsíční Adámek, který téměř celou cestu prospal v nosítku na zádech svého statečného rodiče. Rozhledna na Poledníku nám díky krásnému počasí poskytla nádherné výhledy do Čech i do Německa. Za povšimnutí stálo i muzeum železné opony, které je umístěné v jednom z pater rozhledny.

V neděli se naše skupina rozloučila a většina účastníků se vydala zpět do Prahy. My jsme však nespěchali a vyrazili na další výlet, a to z Modravy k Tříjezerní slati. Jak už název napovídá, slatě tvoří tři jezírka, která patří mezi mokřady mezinárodního významu. Odtud jsme pokračovali dál po hřebeni a zpět do Modravy, kde už na nás čekal výtečný oběd. Vůbec se nám z toho prosluněného dne v přírodě nechtělo zpět domů, ale povinnosti volaly. 

Akce se již tradičně neobešla bez společenských her, dlabání halloweenské dýně, společného vaření aj. Na lenošení zkrátka nebyl čas a my si společný prodloužený víkend užili se vším všudy.

Ráda bych poděkovala všem účastníkům za bezvadnou akci, bezproblémovou organizaci a neúnavnost při zdolávání vrcholů.