27/06/2021 - Tenisový turnaj – dvouhra

Na tenisových kurtech v Hostivaři proběhl v neděli 27.6.2021 tenisový turnaj v singlech, do kterého se přihlásilo osm hráčů (6 mužů a 2 ženy).

Na základě počtu přihlášených byl zvolen herní systém, ve kterém byli účastníci rozlosováni do dvou skupin. Zápasy probíhaly na čtyřech kurtech (skupiny se střídaly na dvou). Hráči si ve skupině zahráli postupně se všemi (3 zápasy) na jeden set. Ten začínal vždy od stavu 2:2. Po odehrání zápasů ve skupinách postoupili první dva z každé skupiny do boje o vítězství v turnaji, ostatní si zahráli o konečné umístění.

Dva nejlepší ze skupiny si to rozdali v semifinále (1. ze skupiny A vs. 2. ze skupiny B respektive 1. ze skupiny B vs. 2. ze skupiny A) hraných ne jeden set bez omezení. Z nich vyšli dvojice pro souboje o konečné 3. místo a finále. Stejným systémem pokračovali také hráči, kteří se umístili ve skupině na třetím a čtvrtém místě.

Ve finále, jakožto v celém turnaji, nenašel přemožitele absolvent oboru Mezinárodní obchod Dominik Petrlík. Turnaj tak po zásluze ovládl a získal již 4. vítězství na MUPáckých tenisových akcích. Kromě studentů a absolventů Metropolitní univerzity Praha se do turnaje zapojil také zástupce z řad akademiků, bývalý prorektor univerzity Petr Just, který byl, hlavně v úvodu turnaje, pro všechny soupeře opravdu “tvrdým oříškem“. Jeho precizní údery dováděly některé hráče doslova k šílenství. Turnaj, jak již bývá pravidlem, proběhl v přátelské a pohodové atmosféře. Smyslem bylo hlavně po delší době potkat na kurtu známé i neznámé soupeře a užít si hru, pohyb a společnost tenistů.